Gorgonzolla – o zespole słów kilka

facebook | youtube | www | instagram

 

Początki zespołu sięgają 2009 roku. Wtedy to trójka znajomych – Dominik Pajewski, Bogumił Panuciak oraz Andrzej Szugiero – zawiązali projekt muzyczny. Szybko jednak zaczęli szukać wsparcia innych muzyków – gitarzysty, basisty oraz perkusisty. W tym samym czasie powstały pierwsze utwory: „Czas Psychicznej Degradacji”, „Ćpunka”, „Eksploatowani” oraz „Nie chcę być”.

W 2012 roku, już w pełnym składzie, rozpoczęli przygotowania do debiutanckiego koncertu. I tak, 7 kwietnia 2013 roku, na deskach klubu Indecks oficjalnie zaprezentował się zespół Gorgonzolla.

Po drobnych przemieszaniach w zespole oraz kilku udanych koncertach, pojawił się pomysł nagrania płyty.

Dwa lata później, nastał czas małych zwycięstw. Do składu dołączyła Kinga Grądzka. Gorgonzolla wzięła udział w eliminacjach do festiwalu Luxfest. Zdobyli również 3 miejsce na przeglądzie Rykowisko. Zagrali wspólne koncerty z Luxtorpedą oraz KSU.

Jeszcze lepiej było w roku 2016! W końcu udało się wydać debiutancki krążek „Eksploatowani”, który zaprowadził zespół na 22. Przystanek Woodstock na Pokojową Wioskę Kryszny! Utwór „Renata G.” utrzymywał się w Turbo Topie Antyradia. A kawałki z debiutanckiej płyty spotkały się z uznaniem Teraz ROCK oraz samego Zenka z zespołu Kabanos, który w swojej audycji „Masarnia u Zenka” puszczał utwory Gorgonzolli. Stąd też nawiązanie współpracy oraz wspólne koncerty z Kabanosem na trasie „Do Góry Do Chmury Tour”.

Jak przy takim pasmie powodzeń nie pomyśleć o drugiej płycie?

 

 

Mamy rok 2018. W zespole następuje zmiana. Pojawia się nowa wokalistka – Kinga Adamczak. Mają miejsce kolejne wspólne koncerty z Kabanosem. Występ w Warszawskiej Stodole oraz udział w urodzinowej imprezie zespołu Venflon. Jest też zapowiedź koncertów z Nocnym Kochankiem. Ale zespół nie zwalnia! Właśnie nagrywa materiał na drugą płytę. Chociaż Gorgonzolla zdradza, że ma już pomysły na utwory na trzeci album!

Co nas czeka w najbliższym czasie?

Udział w trasie koncertowej wspomnianego Nocnego Kochanka – „Randka w Ciemność”. Oraz 6. urodziny zespołu, które będą symbolicznym pożegnaniem z debiutem. Czyli nowe kawałki oraz zapowiedź drugiej płyty!

Najbliższe koncerty zespołu z Rockowej Mapy Polski.

Obecny skład zespołu:

Wokal – Dominik „Kudłaty” Pajewski,
Wokal – Kinga Adamczak
Gitara – Bogumił „Boogie” Panuciak,
Gitara – Michał „Ekspert” Szatanowski,
Bass – Tomasz Mrozowicz,
Perkusja – Piotr „Colin” Koliński

 

Gorgonzolla – Konsumpcja płytą tygodnia

Z końcem marca 2020r. płyta „Konsumpcja” została wybrana płytą tygodnia w Rock Kompas. To 12 autorskich kompozycji z jednym gościem, którym jest Zenek Kupatasa znany dobrze wszystkim z wieloletnich występów w grupie Kabanos. Słuchaj online!

 

 

 

 

Dodaj komentarz