Gardłoryki – alternatywny festiwal muzyczny.

 

Gardłoryki to alternatywny festiwal muzyczny. Organizowany przez grupę przyjaciół zrzeszonych w Stowarzyszeniu Miłośników Ziemi Nowomiejskiej. Ich serca biją w rytmie rocka, zatem festiwal nie mógł mieć innego wydźwięku, niż właśnie około rockowy.

 

Pierwsza edycja Festiwalu Gardłoryki miała miejsce w 2012 roku. Była tak udana, że na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń kulturalnych gminy Nowe Miaste nad Wartą. Ogromnym atutem festiwalu jest jego kameralna wręcz atmosfera. Scena po środku lasu. Namioty rozbite nad rzeką. 

Do tej pory na scenie w rozbijanej w lasku Guć zagrały między innym zespoły: 1125, Titanium, Big Up, Hope, Włochaty, Hit N’Run, Yelram, Pathfinder, Apteka, KAT & Roman Kostrzewski, Ga-Ga /Zielone Żabki, Das Moon.

Na uwagę zasługuje fakt, że festiwal jest darmowy oraz cieszy się bardzo dużym wsparciem finansowym z budżetu gminy.

Zapraszamy do galerii Gardłoryk, żeby upewnić się o niesamowitym klimacie miejsca.

 

 

 
Koncepcją imprezy jest muzyka rockowa na żywo, która rozbrzmiewa ze sceny w lasku Guć koło linii brzegowej rzeki Warty. Prezentowane zestawienie muzyczne daje odbiorcom alternatywną rozrywkę kulturalną, a także przyciąga liczną publiczność spoza regionu. Należy podkreślić fakt, że Gardłoryki mają stałych odbiorców od wielu lat, a z roku na rok zjednują sobie kolejnych fanów tego nurtu muzycznego.

 

Gardłoryki Festiwal – podsumowanie edycji z 2017 roku