Farben Lehre – oficjalny teledysk do utworu „Czekanie na znak” z płyty Pieśni XX wieku

 

Za nami premiera nowego teledysku, jaki zespół Farben Lehre stworzyli do odświeżonej wersji utworu „Czekanie na znak”.

 

Utwór „Czekanie na znak” powstał w 1989 roku. Jest to historycznie pierwsza kompozycja zespołu Farben Lehre, której tekst odnosi się bezpośrednio do tematyki miłości, a dokładniej do oczekiwania na nią. W ostatnim czasie grupa odświeżyła kawałek w związku z obchodzonym jubileuszem 35lecia. Nowa wersja utworu trafiła na płytę „Pieśni XX wieku”. I jak przyznają muzycy, jej przekaz jest obecnie znacznie szerszy, niż tylko osobisty wymiar. Zdradza nam Wojtek Wojda:

Nigdy nie ukrywaliśmy swoich fascynacji twórczością nowojorskiego kwartetu the RAMONES, która towarzyszy nam praktycznie od samego początku przygody z muzyką. Czyniąc nowe „podejście” do utworu „Czekanie na znak” (pierwotnie znalazł się on na naszej debiutanckiej płycie „Bez pokory„), uznaliśmy, że warto pójść tropem prostych, konkretnych oraz melodyjnych klimatów a’la Johnny Ramone & co. Zabieg okazał się skuteczny, bowiem w tej tonacji i układzie dźwięków muzyka zabrzmiała nadzwyczaj dynamicznie, a do tego bardzo nowocześnie.

Poniżej możecie obejrzeć oficjalny teledysk, który powstał do odświeżonej wersji utworu „Czekanie na znak”. Z okazji 35lecia grupa odświeżyła numer nagrywając go ponownie, co objęło również lekką korektę tekstu. Zdjęcia do utworu zostały zrealizowane w płockim POKiS-ie przez zaprzyjaźnioną z zespołem ekipę z Mania Studio.  

 

FARBEN LEHRE – Czekanie na znak

 

Album „Pieśni XX Wieku„, światło dzienne ujrzał dokładnie 26 marca tego roku. Jest to swoisty powrót do korzeni. Zespół odświeżył na nowo 15 wybranych utworów, które pochodzą z pierwszych czterech albumów formacji. Dodatkowo na płycie znajdziemy dwa covery. 

Współczesne aranżacje oraz wykonanie utworów w całkowicie odmiennym składzie owocuje świeżym życiem i oddechem dla tych mocno już „oldschoolowych” dźwięków. Cały materiał przygotowaliśmy oraz nagraliśmy w płockim FL STUDIO Konrada Wojdy i musimy jednoznacznie przyznać, że efekt finalny jest dla nas – jako twórców – w 100% satysfakcjonujący.

Płytę możesz kupić w oficjalnym sklepie Farben Lehre.