Tupolev prezentuje wideo do utworu „Święty Spokój”

 

Całkiem niedawno swoją premierę miał nowy klip, który zespół Tupolev stworzył dla kawałka „Święty Spokój”. Utwór pochodzi z ostatniej płyty grupy – „Ślepy/Głuchy/Niemy”.

 

„Święty Spokój” jest trzecim, oficjalnym singlem, który promuje debiutancki album zespołu Tupolev. Krążek „Ślepy/Głuchy/Niemy” swoją premierę miał w maju tego roku. Wspomniany utwór niesie optymistycznie nastrajający przekaz: 

W czasach, w których świat pędzi do przodu w zawrotnym tempie, a ludzie niesieni są bezwolnie jego prądem, warto niekiedy zatrzymać się na chwilę, aby odnaleźć tytułowy spokój – tu i teraz, ciesząc się z małych rzeczy i doceniając piękno ulotnej chwili. 

Produkcją obrazu, który obejrzeć możecie poniżej, zajął się duet IP Werno Visuals. Za montaż odpowiedzialny jest Przemysław Werno.

 

TUPOLEV – Święty Spokój

 

„Ślepy/Głuchy/Niemy” to debiutancki album ostrołęckiej formacji Tupolev. Jego premiera miała miejsce 10.05.2021. Znajdziemy na nim 10 autorskich kawałków. Całość materiału została zagrana żywo i szczerze, z ukłonem w stronę rockowych lat 80, ale jednocześnie bez ograniczenia tylko do tej dekady. Dystrybucją krążka zajęło się wydawnictwo Godz Ov War Productions, natomiast w studiu utwory zarejestrowane zostały pod okiem gitarzysty zespołu, Przemysława Cikacza, który odpowiada również za miks i mastering płyty. Płytę można cały czas słuchać na oficjalnej stronie zespołu.

Lista utworów z płyty „Ślepy/Głuchy/Niemy”:

1. Ślepy/Głuchy/Niemy 
2. Potrzebuję Krwi
3. Wesele
4. Somsiad 
5. Horyzont
6. Gdybyś Powiedziała 
7. Uczę Się Latać 
8. Sekret
9. Dwa Okręty 
10. Święty Spokój