ERELES – premiera teledysku „Afera” z nadchodzące nowej płyty!

facebook | instagram | youtube | www | spotify | tidal | itunes | deezer 

 
 
Zespół Ereles udostępnił w sieci wideo do nowego utworu „Afera”. Kawałek zapowiada jednocześnie nową nadchodzącą płytę. Obejrzyjcie teledysk poniżej!
 
 
Premiera „Afery” miała miejsce 31.03.2020. Kawałek jest jednocześnie zapowiedzią nadchodzącego albumu. Jego premiera zaplanowana jest na wrzesień tego roku. 
Wideo do utworu powstało w zaledwie… 8 godzin! Za obraz i montaż odpowiada Aleksy Kostka-Zawadzki. Zespół miał przy tym wiele szczęścia. Zdjęcia wykonano 11 marca w Domu Kultury w Piasecznie, a już dzień później – decyzją polskiego rządu wprowadzono stan zagrożenia epidemicznego – pozamykano wszelkie placówki kulturalne w kraju. 
 
Jak zdradza nam Ereles
„Afera” to bezkompromisowy, energetyczny i skoczny numer. Zależało nam na zachowaniu punk-rockowego klimatu, idealnego na koncertowe szaleństwo, pogo, czy jakiekolwiek inne formy ekspresji „niespokojnych nóg”. Utwór jest bardzo minimalistyczny w warstwie tekstowej. Chcieliśmy, by w tym klimacie muzycznym, tekst dopełniał wszystko wykrzyczanym, dobitnym, skandującym sposobem wypowiedzi. Czasem mniej, znaczy więcej i nie trzeba nic dodawać. Od lat słyszymy w mediach o aferach, czy korupcjach, nie tylko w Polsce. Temat występuje na całym globie, dlatego w tak mocno skondensowanym zdaniu, zawiera się cała ponadczasowość tego przekazu. Afery były, są i z pewnością będą na świecie.

Ereles – posłuchaj kawałka „Afera”:

 

ERELES, czyli Zespół Niespokojnych Nóg, to rockowa energia, którą potęguje trzech muzyków z zespołu KABANOS.

Zespół ERELES to:
Arkadiusz „Lodzia” Grochowski – śpiew, gitara
Damian „Fons” Biernacki – bas
Marcin „Dudzik” Dudzicki – perkusja