Dziewanna zaprasza na koncerty w ramach „Jare Gody: Trasa Widziadło”

facebook | youtube

 

Dziewanna już pod koniec lutego rozpoczyna trasę koncertową „Jare Gody: Trasa Widziadło”. Wydarzenia promować będą wydaną w 2019 roku płytę „Widziadło”. Zapraszamy!

 

Dziewanna, czyli Agnieszka Anna Suchy, to polska wokalistka i kompozytorka. Wykonuje fantasy folk, folk metal i muzykę dawną. Jest również współzałożycielką zespołu Othalan. Inspirując się muzyką staroskandynawską współtworzyła Projekt Saga. Jako solistka folkowa działa od roku 2016.

W swojej twórczości wykorzystuje elementy tradycyjnej muzyki i techniki wokalnej, które przeplatane są muzyką rockową i metalową. Inspiruje się kulturą wczesnośredniowieczną, literaturą fantasy, dorobkiem romantycznych poetów i góralszczyzną. W 2019 r. ukazał się  debiutancki solowy album „Widziadło”.

 

 

Dziewanna – „Jare Gody: Trasa Widziadło” – szczegóły koncertów

W 2019 roku ukazał się album „Widziadło” folkowej wokalistki i kompozytorki Dziewanny. Już pod koniec lutego ruszają koncerty promujące nowe wydawnictwo.

Utrzymana w mistyczno-słowiańskich klimatach płyta stanowi odzwierciedlenie tego, co niewidzialne – a znane tylko sercom. Wydawnictwo „Widziadło” jest kompilacją powstającego w ciągu ostatnich lat materiału. Jeżeli chcecie celebrować Jare Gody w klimatach przywodzących na myśl świat magii, „Wiedźmina” i aurę górskich wichrów, przybywajcie i zapraszajcie znajomych.

W ramach pierwszej części Trasy Widziadło zaplanowane są 4 koncerty w Polsce. Szczegóły możecie śledzić na Rockowej Mapie Polski lub klikając w poniższe linki:

28.02 – Warszawa // 28.03 – Ostrów Wielkopolski // 04.04 – Kraków // 25.04 – Jelenia Góra