Dekret – premiera albumu „Jestem gotów”!

facebook | www | youtube | spotify

 

W połowie grudnia 2019 rocku swoją premierę miał nowy album warszawskiej formacji  Dekret. A już w styczniu możemy spodziewać się wydania winylowego! Zapraszamy do poznania tytułowego utworu.

 

18 grudnia 2019 światło dzienne ujrzał nowy album „Jestem gotów” zespołu Dekret. Płyta jest już dostępna w serwisie Spotify. Grupa nie zwalnia jednak tempa i już w styczniu krążek dostępny będzie w wersji winylowej!

Jak zdradza sam zespół:

Wydając tę płytę chcieliśmy nawiązać do czasów w których się wychowywaliśmy,  kiedy to kształtowały się nasze gusta muzyczne.

Dekret działa w Warszawie ale jego członkowie pochodzą z różnych części Polski: Jarocin, Mosina, Lubin, Warszawa oraz Radzyń Podlaski. Stąd też w twórczości słychać fascynacje różnymi wykonawcami. Każdy z muzyków wychował się na innych gatunkach z szerokiego wachlarza rocka i bluesa.

 

Album „Jestem gotów” zespołu Dekret!

 

 

 

 

 

 

 

Na płycie „Jestem gotów” znajdziemy 13 utworów utrzymanych w stylistyce klasycznego rocka silnie nawiązujących swoimi korzeniami do muzyki rockowej i bluesowej lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Mocne riffy gitarowe podparte nietuzinkową sekcją rytmiczną oraz przestrzennymi dźwiękami klawiszy są spojone mocnym rockowym, ale nie pozbawionym ciepła, głosem wokalisty. 

Rejestracją albumu zajął się Piotr Grzegrzółka z Ghost Rock Studio. Miksem i masteringiem z kolei Tomasz „Vlezio” Wlezień

 

Tytułowy utwór „Jestem gotów” – Dekret

Tytułowy utwór promujący płytę „Jestem gotów” to kompozycja Roberta Osińskiego do słów Michała Pawelca, w aranżacji zespołu DeKret.

 

Zespół tworzą:

Krzysztof Chmielecki – wokal

Robert Osiński – gitara i chórki

Tomasz Grabczan – instrumenty klawiszowe i chórki

Adam Raudo – bas i chórki

Marek Bąk – perkusja