Dark Female Festival vol. II – kolejna odsłona koncertów!

 

Dark Female Festival to ogólnopolska trasa zespołów z charyzmatycznym żeńskim wokalem. Wszystko w klimatach rockowo metalowych oczywiście. A już teraz mamy przyjemność zaprosić na druga odsłonę koncertów! Po udanej pierwszej edycji w Warszawie, Iławie i Elblągu, czas na południe Polski!

Tym razem Dark Female Festival odbędzie się w Sosnowcu oraz w Pyskowicach. Wydarzenia możecie śledzić na Rockowej Mapie Polski. 

Zespoły, które zobaczymy podczas nadchodzących koncertów:

KEstrella – Arshenic – As Night Falls – Danse Macabre

 

Bilety będą dostępne za pośrednictwem portalu Go Out (od 21 września) oraz bezpośrednio w klubach. 

 

Dark Female Festival

 

 

As Night Falls

As Night Falls to symfoniczno-metalowy zespół z Katowic. Choć ANF próbuje iść własną ścieżką, bez wątpienia inspiracją do tworzenia takiej muzyki są zespoły Nightwish, Within Temptation, Delain czy Epica. Zespół ma w swoim dorobku 2 EPki – My secret place i From Grace to Oblivion oraz LP Embrace the Journey. Współpracował również z zagranicznymi oraz z polskimi wydawnictwami i znalazł się na kompilacjach: Forged in Stone and Steel (UK), Virgines Metallium: A Tribute to the New Maidens of Metal (USA), Ladies First (DE), Silesian Butchers Compilation vol. V (PL). ANF koncertował na różnych scenach, w Polsce i zagranicą (Czechy, Niemcy, Holandia, Anglia). Supportowali takie akty jak: Tarja Turunen, Liv Kristine, Eluveitie, Antimatter, Welicoruss, Proletaryat, Jelonek, Lyriel, Alia Tempora czy Artrosis.

 

Arshenic

Arshenic to zespół rockmetalowy, zainspirowany takimi nurtami jak metal alternaywny, death rock, art rock, i metal progresywny. Arshenic gra w niezmienionym składzie od 2015 roku, chociaż jego początki sięgają roku 2007. Utwóry Arshenic dostępne są we wszystkich w popularnych serwisach streamingowych, między innymi: iTunes, Apple Music, Tidal, Wimp, Spotify, Deezer, Google Play, Muzodajnia, Empik.com https://arshenic.fanlink.to/final

Zespół powstał w Trójmieście, założony przez wokalistkę Ofilię (Oliwia Bartuś-Staszak), autorkę tekstów i współautorkę muzyki zespołu. W 2011 roku Arshenic wystąpił w programie „Must Be The Music II” wykonując cover utworu Lady Gagi „Paparazzi” w wersji metalowej. W roku 2014, po dwuletniej przerwie i częściowej zmianie składu osobowego, zespół wznowił prace nad nowym brzmieniem i repertuarem. Utwór „Odejdziesz” został wydany na składance wytwórni Halotan Records. Rok 2014 – do fizycznej sprzedaży trafia reedycja pełnego albumu zarejestrowanego w roku 2009. Rok 2016 – Arshenic wydaje EP o tytule „ERASED”, zawierającą trzy utwory „Grzyby”, „Erased” oraz „Breakin”. Materiał z tej płyty grany był w rockowych audycjach radiowych, między innymi Fonoteka Polska, Radia Praga; W Tonacji kultury radio Hobby; Rock Blok Polskie Radio Czwórka.

W lutym 2017 zespół wydał singiel „Monster”. W ramach działalności wspierającej pomoc zwierzętom, zespół nagrał teledysk do utworu w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Gdyni. Teledysk promowany przez portale interia.pl, eskarock.pl i inne. W styczniu 2019 Arshenic zakończył prace nad swoim drugim albumem Final Collision.

Angażując się w działalność na Instagramie Arshenic zyskał ponad 13 tysięcy followersów z całego świata. Utwory zespołu puszczane są w audycjach rockowych w Hiszpanii, Argentynie, Brazylii, UK i USA.

Premiera albumu Final Collision odbyła się 20 sierpnia 2019, wydawca Sliptrick Records (Europa) oraz RL Recordings (USA).

 

KEstrella

KEstrella, a właściwie Wioleta Kowalczyk: wokalistka, autorka muzyki oraz tekstów. Wykonuje muzykę z pogranicza rocka symfonicznego i alternatywy z domieszką ,,gotyckiego myślenia” przejawiającego się głównie w tekstach. W 2016 roku światło dzienne ujrzał jej pierwszy teledysk pt.,,Pustka”, promujący tym samym album ,,d-moll-k”, który ukazał się w kwietniu 2017. Na krążku znalazło się jedenaście utworów inspirowanych emocjami artystki. Od lutego 2018 roku można oglądać kolejny clip do utworu, pt. ,,Cierpienie”. Aby najlepiej odzwierciedlić swoją duszę,

KEstrella osobiście zajęła się produkcją , zarówno płyty jak i teledysków. Podczas DARK FEMALE FESTIVAL odbędzie się premiera najnowszego clipu oraz będzie można usłyszeć nowe utwory ukazujące początek prac nad drugim albumem solowym. Wokalistce podczas koncertów na scenie towarzyszą muzycy.

 

Danse Macabre

Danse Macabre powstał w 1991 roku w Gliwicach. Założycielami byli: Darek Kłosowicz- gitara , J.P-bass , Tomasz Dr Young-bębny , chwile pózniej dołączył wokalista Adam Majchrzak. Debiut sceniczny odbył się 1go czerwca 91 roku w jednym z zabrzańskich klubów. W 92 roku skład uległ zmianie. Adama zastąpił wokalista Mariusz Bukowski, na drugiej gitarze pojawił się Paweł Wardzała, a na klawiszach Piotr Wasyl Jankowski i w tym składzie zespół zagrał sporo koncertów głównie na Śląsku. Skład ten przetrwał do końca roku.

Po reaktywacji w 2014 role wokalistki objęła na krótko Ania Bloombeg-Gahan ,na gitarze gra Darek a na bassie J.P. Zespół występuje z automatem perkusyjnym.Po zmianie wokalistki Anie zastąpiła Beata Golińska pojawia się również klawisz w wykonaniu Małgorzaty Antosz Koniecznej i w tym składzie band nagrywa EPkę Simulacrum gra również sporo koncertów po całej Polsce.

W 2016roku grupa świętuje swoje 25lecie już z perkusistą Arkiem Franoszem by chwile póżniej pożegnać Beatę i Gosię w ich miejsce pojawia się ponownie Wasyl i młoda wokalistka Julia Mika.Danse wydaje singla a póżniej kolejną EPkę Dark Illusion.

Zespół koncertuje m.in. z takimi grupami jak Closterkeller , XIII Stoletii, Pornografia , Opozycja . Sexy Suicide, 1984 .Jako że zespołowi cały czas brakowało pełnego albumu jesień 2018 i zimę 2019 spędził w studio , owocem tego jest pierwsza długogrająca płyta pt. Danse Macabre , która wyszła w kwietniu 2019. W tym czasie dochodzi do kolejnej zmiany Dominikę zastępuje Aleksandra Kuczmańska.

Obecny skład

Aleksandra Kuczmańska – śpiew

Darek Kłosowicz – gitara , programowanie