Cradle of Filth kolejnym utworem zapowiada nadchodzącą płytę „Existence Is Futile”

 

Poznaliśmy kolejnym utwór, którym formacja Cradle of Filth zapowiada nadchodzące wydawnictwo. Poznajcie kawałek „Necromantic Fantasies”.

 

Przed nami premiera najnowszego krążka formacji Cradle Of Filth. Zespół już wcześniej wypuścił do sieci singiel „Crawling King Chaos”, którym zapowiadał nadchodzące wydawnictwo „Existence Is Futile”. Teraz poznaliśmy drugi singiel, jakim jest „Necromantic Fantasies„.

Teledysk, który możecie obejrzeć poniżej, wyreżyserował Vicente Cordero. Całość utrzymana jest w bardzo filmowym, wręcz baśniowym klimacie. Jak mówi Dani Filth, frontman grupy:

To zupełnie inny film niż poprzednik, skłaniający się bardziej w stronę mrocznego, wiktoriańskiego, gotyckiego klimatu. Jest bardzo kinowo, podobnie jak w „Crawling King Chaos”, ale tym razem jest znacznie bardziej mrocznie. Dyrektor Vicente wykonał niesamowitą robotę.

 

CRADLE OF FILTH – Necromantic Fantasies

 

„Existence Is Futile” to nadchodzący trzynasty album studyjny brytyjskiego zespołu Cradle of Filth. Jego premiera będzie miała miejsce 22 października 2021 i ukaże się nakładem Nuclear Blast. Na „Existence Is Futile” usłyszymy debiutującą na klawiszach Anabelle Iratni.

Tak opisuje nową płytę frontman Dani Filth:

Szybkie i wolne partie (i jeszcze szybsze), nowe smakowite smaki i te przywodzące na myśl wcześniejsze albumy COF (…) Ten album opowiada o egzystencjalnym terrorze.Groźba wszystkiego. Koniec świata, koniec życia, lęk egzystencjalny. Trochę nadziei, jak sądzę. To płyta CRADLE OF FILTH.Piosenki są mocne.Są ekstremalne, ale to mieszanka wszystkiego.

Cradle Of Filth – „Crawling King Chaos” – lista utworów:

1. „The Fate of the World on Our Shoulders”  
2. „Existential Terror”  
3. „Necromantic Fantasies”  
4. „Crawling King Chaos”  
5. „Here Comes a Candle… (Infernal Lullaby)”  
6. „Black Smoke Curling from the Lips of War”  
7. „Discourse Between a Man and His Soul”  
8. „The Dying of the Embers”  
9. „Ashen Mortality”  
10. „How Many Tears to Nurture a Rose?”  
11. „Suffer Our Dominion”  
12. „Us, Dark, Invincible”

 

Cradle Of Filth – „Crawling King Chaos” – okładka płyty: