Chris Cornell w utworze Guns N’ Roses – „Patience”

 

W internecie pojawiło się wcześniej nie publikowane nagranie, w którym Chris Cornell śpiewa utwór „Patience” zespołu Guns N’ Roses. Posłuchajcie!

 

20 lipca, Chris Cornell skończyłby 56 lat. I to właśnie z tej okazji rodzina muzyka wypuściła w sieci specjalne nagranie. Artysta kilka miesięcy przed swoją śmiercią nagrał swoją wersję utworu „Patience” zespołu Guns N’ Roses. Inspiracją do nagrania utworu była córka Toni, która poprosiła ojca by nauczył ją grać ten kawałek na gitarze. Jak dodatkowo dodaje rodzina:

Jego urodziny wydają się doskonałym czasem do uczczenia Chrisa, jego głosu, muzyki, historii i sztuki. Człowiek nie umiera dopóki wciąż wymawia się jego imię…

His birthday seemed the perfect time to share this and celebrate Chris, his voice, music , stories and art. A man is not dead while his name is still spoken…

Chris Cornell – Patience

 

Chris Cornell

Właściwie Christopher John Boyle. Urodzony 20 lipca 1964 w Seattle. Muzyk, autor tekstów, kompozytor, producent muzyczny, wokalista. Był współzałożycielem zespołu Soundgarden, którego był członkiem w latach 1984–1997 i 2010–2017. W latach 2001–2007 i 2017 występował w zespole Audioslave, który był złożony z muzyków Rage Against the Machine. Nagrali wspólnie trzy studyjne albumy.

Ponadto, Chris Cornell wydał cztery albumy solowe – Euphoria Morning (1999), Carry On (2007), Scream (2009) i Higher Truth (2015).

Muzyk odszedł z tego świata 18 maja 2017 roku, mając 52 lata. Popełnił samobójstwo po jednym z koncertów. Jego skremowane szczątki znajdują się w Hollywood Forever Cemetery w Los Angeles.

Źródło.