Chimera zaprasza – Gloria Mortis Tour

 

facebook | spotify | instagram | youtube

 

Po dwóch latach, Chimera budzi się ze snu ruszając w trasę promującą drugi album GLORIA MORTIS. Zapraszamy na koncerty!

 

W związku z nadchodzącym drugim krążkiem zespołu Chimera, grupa zaprasza nas na koncerty promujące nowy wydawnictwo. „Gloria Mortis Tour” rozpocznie się już w połowie stycznia i potrwa do maja. Zaplanowanych jest 12 wydarzeń w różnych częściach Polski.

Szczegóły poszczególnych wydarzeń możecie na bieżąco śledzić na Rockowej Mapie Polski.

 

 

Chimera powstała pod koniec 2013 roku w Warszawie z inicjatywy Rafała „Charona” Mazura. W składzie Andrzej Ruszkowski (perkusja), Rafał „Charon” Mazur (gitara), Grzegorz „Dante” Ptak (wokal, gitara), zespół szukał basisty. W międzyczasie Chimera pracowała nad swoim nowym, a zarazem pierwszym materiałem. Po kilku próbach z różnymi basistami, do składu dołączył Kuba Cieśluk.
W maju 2014 roku Chimera gra swój pierwszy koncert w opoczyńskim klubie Avangarda, wychodząc tym samym na światło dzienne. We wrześniu tego samego roku zespół wchodzi do studia, w którym rejestruje ścieżki perkusji na pierwszy pełny album. Walka z nagraniami ma potrwać jeszcze półtora roku. W międzyczasie Chimera wybiera się w swoja pierwsza trasę po Polsce. Kolejna trasa THE TRANSMUTATION TOUR, promująca ich pierwszy album, o takiej samej nazwie, odbywa sie na początku 2016roku.