BlackKay prezentuje oficjalne wideo do utworu „Insane”

facebook | instagram | spotify | youtube

 

W sieci dostępny jest oficjalny teledysk do utworu „Insane”. Kawałek ten pochodzi z solowego wydawnictwa BlackKay – „Aquarius”. Ciekawi co artystka dla nas przygotowała?

 

Dokładnie 20 października 2021 roku światło dzienne ujrzał debiutancki, solowy album  artystki – BlackKay. Pod tym pseudonimem kryje się Kasia Bieńkowska, doskonale znana na warszawskiej scenie muzycznej. To wieloletni głos formacji White Highway oraz jeden z trzech głównych głosów Memoriału Dio (koncerty „King of Rock and Roll”).

Aquarius” to mini album, na którym znajdziemy 5 autorskich utworów. Jest to wyjątkowe wydawnictwo, ponieważ odpina wokalistce łatkę z napisem „80s hard and heavy” i prowadzi słuchaczy w zupełnie inne rejony muzyki rockowej.

Jakiś czas temu poznaliśmy teledyski do utworów „Orion” oraz „Deep Blue„. Tym razem przyszła pora na oficjalne wideo do kawałka „Insane”. Jak możemy przeczytać na profilu facebook Kasi:

Tekst do utworu „Insane” miał być ciągiem dalszym tekstowej historii, którą zbudowałam w White Highway’owym singlu „City Lights„. Sam utwór miał być swego rodzaju odrealnionym dreszczowcem, który zawsze chciałam stworzyć muzycznie. Jednak życie pokazało, że nie musimy sobie wymyślać dreszczowców. Wydarzenia ostatnich 3 tygodni zmieniły nieco obraz w mojej głowie. Utwór „Insane” dedykuję wszystkim tym, którzy zabijają i niszczą dla przyjemności, zysku i chorych ideałów. Wszystkim, którzy codziennie po cichu życzą źle innym, bo zalewa ich żółć zazdrości. Oraz wszystkim, którzy swoją ignorancją wspierają to, czego wspierać nie powinni (bo wojny, kradzieży i gwałtu nigdy nie powinno się wspierać).

 

Kup album „Aquarius”!
<tutaj>

 

BlackKay – Insane (Official Music Video)

 

Autorką muzyki i tekstów piosenek, które znajdziemy na płycie „Aquarius” jest BlackKay. Współautorem singla „Deep Blue„, który poznaliśmy już jakiś czas temu, jest Paul Polish Gromadzki, który na płycie odpowiedzialny jest również za partie gitarowe i basowe. Na basie usłyszymy również Marka Majewskiego, który nagrał swoje partie w utworze „Światło. Cień” oraz „Bring Me The Light”. Na perkusji z kolei udzielał się Przemek Pawlas. Miksem i masteringiem zajęli się: Marek Majewski (Bring Me The Light, Światło.Cień), Andrzej Karp (Deep Blue), Marian Lech (Deep Blue, Orion, Insane).