Billy Idol singlem „Bitter Taste” zapowiada nadchodzące nowe wydawnictwo!

 

W dniu wczorajszym swoją premierę miał singiel „Bitter Taste”, którym Billy Idol zapowiada nadchodzącą EPkę – The Roadside!

 

Billy Idol zapowiedział w sieci nową płytę! The Roadside będzie EPką i jest to pierwsze wydawnictwo muzyka od siedmiu lat. Jej premiera zaplanowana została na 17 września. Znajdziemy na niej 4 premierowe utwory:

1. Rita Hayworth
2. Bitter Taste
3. U Don’t Have to Kiss Me Like That
4. Baby Put Your Clothes Back On

The Roadside EP światło dzienne ujrzy nakładem wytwórni Dark Horse Records George’a Harrisona, która całkiem niedawno została odnowiona przez jego syna Dhaniego. Jak zdradza Dhani Harrison:

Nie mogłem być bardziej podekscytowany powitaniem Billy’ego Idola w rodzinie Dark Horse Records. Billy to legenda, a jego muzyka nie mogłaby pasować lepiej do osobowości Dark Horse. Kochałem jego muzykę przez całe życie, więc możliwość umieszczenia tej nowej muzyki w naszej historycznej wytwórni to ogromny zaszczyt.

W teledysku powstałym do utworu „Bitter Taste”, Billy Idol wraca do wypadku, który miał w 1990 roku. Był on na tyle poważny, że muzyk prawie stracił w nim nogę i nie mógł wówczas chodzić przez niemalże rok. Dlaczego Billy wrócił do tego wydarzenia?

Myślę, że wszyscy czują się bardziej refleksyjni (podczas pandemii). Wydawało się więc całkiem logiczne i naturalne napisanie czegoś o moim wypadku motocyklowym. Z pewnością wypadek motocyklowy był katharsis, momentem przebudzenia. Trochę mnie zostało na tym poboczu. Ale ostatecznie niekoniecznie była to zła rzecz: to była pobudka. Może na tym poboczu zostawiłem lekceważącego młodzieńca Billy’ego i otworzyłem drzwi bardziej uważnemu ojcu i wrażliwszemu muzykowi.

Billy Idol – Bitter Taste