Behemoth – „Messe Noire: Live Satanist (Warsaw 2016)”

 

W sieci pojawił się koncert zespołu Behemoth. Występ miał miejsce w Warszawie w 2016 roku.

 

Messe Noire: Live Satanist” to wyjątkowy występ polskiej formacji Behemoth. W jego trakcie mogliśmy w całości usłyszeć album „The Satanist”. Koncert odbył się w 2016 roku w warszawskiej Progresji.

The Satanist jest dziewiątym studyjnym krążkiem zespołu. Swoją polską premierę miał 4 lutego 2014 roku. Album tafił do sprzedaży nakładem wytwórni muzycznych Mystic Production, Nuclear Blast, Metal Blade Records, Victor Entertainment i EVP Recordings.

 

Behemoth – Messe Noire: Live Satanist

 

Behemoth

Polska grupa, która swoich początków sięga 1991 roku. Powstała w Gdańsku. Początkowo zespół nosił nazwę Baphomet. Muzycznie oscylowano wokół black metalu, a od 1994 roku – pagan metalu. Następnie przyszła pora na death metalu. Porzucono wówczas tematykę pogańską na rzecz szeroko rozumianego okultyzmu oraz mitologii Bliskiego Wschodu.

Liderem zespołu jest główny kompozytor i autor tekstów Adam „Nergal” Darski.

Behemoth na swoim koncie ma dwanaście albumów. Ostatni z nich – EP „A Forest” swoją premierę miał 29 maja 2020 roku. Na koncertach muzycy występują w charakterystycznym makijażu oraz kostiumach, które używane były przez prekursorów black metalu.

Sprawdź inne artykuły o Behemoth!