29. Finał WOŚP w 2021 przeniesiony! Jerzy Owsiak: „Nadal jesteśmy gotowi żeby zagrać.”

 

Z powodu panującej epidemii koronawirusa i ogłoszonych kolejnych obostrzeń – nadchodzący 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został przełożony.

 

Przed nami 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcji, która już blisko 30ści lat zbiera pieniądze na wsparcie polskiej medycyny. Przedsięwzięcie cieszy się bardzo dużym zaufaniem wśród Polaków i z roku na rok pobijany jest kolejny rekord zebranych pieniędzy.

Przyszłoroczna edycja 29. Finału poświęcona jest laryngologii, otolaryngologii i diagnostyce głowy wśród dzieci. Początkowo akcja miała mieć miejsce już na początku stycznia. Niestety, z powodu panującej epidemii oraz przedłużonego lockdownu i ogłoszonej kolejnej narodowej kwarantanny – całe przedsięwzięcie jest przełożone. Na chwilę obecną odbędzie się ono dokładnie 31.01.2021 roku.

Jak zdradza Lidia Owsiak, Dyrektor ds. Medycznych Fundacji WOŚP:

Po 13 latach od ostatniego “Finału z głową” postanowiliśmy powrócić do systemowego wsparcia laryngologii i otolaryngologii. W 2008 roku, w czasie 16. Finału WOŚP, Fundacja zbierała środki na zakup sprzętu dla dzieci ze schorzeniami laryngologicznymi, zakończył się on wynikiem 14 milionów USD, dzięki którym do szpitali trafiły m.in. nasofiberoskopy, zestawy do endoskopowych operacji nosa i zatok oraz inhalatory ultradźwiękowe. Po 13 latach urządzenia, które wtedy kupiliśmy, po prostu się zużyły. W ostatnich latach dostajemy bardzo dużo próśb o nowoczesne urządzenia, które nie tylko skutecznie diagnozują i leczą, ale też robią to w sposób komfortowy dla małego pacjenta. Dodatkowo widzimy jak bardzo w dzisiejszym świecie, w którym wszyscy zmagamy się ze smogiem, ale także pandemią koronawirusa, potrzebna jest sprawna diagnostyka i leczenie dróg oddechowych.

 

 

Tak o decyzji mówi prezes Fundacji WOŚP – Jurek Owsiak:

Pokonaliśmy mnóstwo przeciwności aby zorganizować sztaby. I nadal jesteśmy gotowi aby zagrać i zbierać pieniądze aby ratować zdrowie i życie polaków. (…). Zmieniliśmy datę naszego finału. Zagramy ostatniego stycznia, 31 stycznia 2021 roku. Jesteśmy tak skonstruowani, że bierzemy wszystkie przeciwności na klatę i natychmiast szukamy rozwiązań.