27. Finał Wośp – konferencja prasowa

 

Konferencję rozpoczął oczywiście Jurek Owsiak. Wspominał, że w tym roku Wośp gra niemalże na całym świecie. A najwcześniej zaczyna grać w Nowej Zelandii.

 

Zimowa data Finału jest nieprzypadkowa. Już na samym początku organizowania akcji telewizja nie była zbyt przychylnie nastawiona do tego pomysłu. I na pytanie o wolny termin, Owsiak dostał wtedy właśnie termin zimowy.

W tym roku zostało wyprodukowanych ponad 2 miliony puszek papierowych.

Podczas pierwszego Finału wyprodukowano 250 tysięcy sztuk naklejek z czerwonymi serduszkami. Na ostatnie finały drukowane jest ok 35 milionów sztuk serduszek i wciąż jest ich mało!

Wośpowe gadżety – serduszka, puszki, plakaty – rozsyłane są w 1 700 miejsc!

 

Przed samą konferencją, na koncie Fundacji było już ponad 7 milionów zł. To o wiele więcej, niż całkowite rozliczenie 1. Finału.

W tym roku niestety wstrzymana została straż pożarna, która ma zakaz pomocy Fundacji podczas Finału. Na całe szczęście jednak, ochotnicy ze straży pożarnej, którzy polewali nas wszystkich wodą na zeszłorocznym Przystanku Pol’and’Rock wspomogą Orkiestrę.

Dlaczego w tym roku Finał Wośp odbywa się pod hasłem pikniku? Według ustawy, która zakazuje handlu w wybrane niedziele, sklepy mogą być otwarte właśnie w ramach… pikniku! Dzięki temu, przez cały czas trwania Finału, otwarty będzie Wośpowy sklepik, na którym będziemy mogli zakupić róznorodne gadżety.

W tym roku Orkiestra wspierana będzie przez 580 osób z Pokojowego Patrolu. Dzięki Kolejom Mazowieckim, dojadą oni na Finał zupełnie za darmo!

Jurek Owsiak pochylił się również w stronę dziecięcej i młodzieżowej psychiatrii, która również potrzebuje ogromnej pomocy. Wspominał również o możliwościach otwarcia pracowni genetycznej w Centrum Zdrowia Dziecka i zakupu do niej specjalistycznego sprzętu.

Następnie głos zabrał Prezydent Warszawy – Rafał Trzaskowski. Opowiadał o współpracy stolicy z Orkiestrą. Wspominał również o warszawskich aukcjach, na których to między innymi można wylicytować przejazd nowo powstającym metrem.

W tym roku Wośp gra razem z Telewizją TVN. Oddają oni aż 3 kanały, na których znajdziemy transmisje z tegorocznego Finału. Będą również mieli 12 stanowisk w róznych miastach Polski, z których na bieżąco będą transmitować niedzielne wydarzenia.

W tym roku z Orkiestrą gra również Telewzja Polsat.

Mbank z kolei, już od 25 grudnia prowadzi akcję „100 za 100”. Za przelane 100zł, bank przeznacza 100 000 tysięcy na Wośp. Rok temu były to aż 2 przelewy na sekundę! W tym roku również zostały wydane specjalne karty z logo Orkiestry, w ilości 15 tysięcy sztuk (2 razy więcej niż rok temu) i które są już w całości zamówione!

Allegro w tym roku będzie grało już 19sty raz. Na aukcje trafiają „zwykłe przedmioty z niezwykłymi historiami”. Przez wszystkie lata, portal zebrał ponad 52 miliony złotych! A już teraz jest ponad 2 miliony aukcji, z których calkowity dochód zostanie przekazany Fundacji.

Również i w tym roku gra z nami Play. Po raz ósmy. W godzinach 14 – 19 prowadzone będzie Play Live Show, które zgromadzi najbardziej popularnych youtuberów. Im więcej osób będzie oglądać, tym więcej pieniędzy Play zbieże dla Fundacji. Ponadto, wyprodukowano 100 unikalnych kart SIM.

Mastercard gra z Wośpem od 7 lat. Wyposażą oni wolontariuszy w terminale płatnicze oraz stworzyli wirtualną eskarbonkę, na którą można wpłacać pieniądze. Dodatkowo, za każdorazowe użycie hasztagu na Twitterze (#mastercardgrazwośp) Mastercard przeznacza 5zł dla Fundajci. Do tej pory, w ten sposób zebrali 800 tysięcy złotych!

Na wsparcie biegaczy w ramach biegu „Policz się z Cukrzycą”, czeka sok pomidorowy od Dawtona. Zostało wyprodukowanych kilka milionów butelek z limitowanej serii z logo Wośp, które możemy kupić na co dzień w wielu sklepach.

Będzie też gorąca herbata od Lipton, który gra już piąty raz. W tym roku niespodzianka – została wyprodukowana nowa herbata o smaku korzennym! Lipton gra pod hasłem „Rozgrzewamy serducha!”.

Na koniec Owsiak podziękował pozostałym partnerom Orkiestry.

 

 

Szczegóły niedzielnego 27. Finału.

Dodaj komentarz