Transgresja prezentuje nowy singiel z nadchodzącej płyty – „Iluzja ograniczenia”

 

Zespół Transgresja opublikował nowy teledysk do utworu „Iluzja ograniczenia”. Grupa promuje jednocześnie nadchodzący album!

 

18 grudnia miała miejsce premiera nowego singla, którym zespół Transgresja promuje nadchodzące wydawnictwo. Do tej pory poznaliśmy utwór „Pragnę więcej” (posłuchajcie tutaj). Teraz dostępny jest kawałek „Iluzja ograniczenia”, w którym zespół pokazuje mocniejszą stronę nowego materiału. Transgresja nie obawia się eksperymentów i zmian w stylistyce autorskich kompozycji, a w tworzonym przez siebie muzycznym świecie czuje się jak ryba w wodzie.

Jak zdradza Paweł „Gwadky” Gładysz:

Patrząc teraz z dystansu mogę śmiało stwierdzić, że dwa lata temu byliśmy bardziej zachowawczy muzycznie. Tym razem chcemy rozwinąć skrzydła i jeszcze bardziej oddać to, co siedzi w naszych pokręconych głowach. W nowym materiale nie zabraknie okraszonych elektroniką i pulsującą sekcją ciężkich brzmień, jak jest właśnie w „Iluzji”, ale będą też łagodniejsze utwory.

Teledysk do „Iluzji ograniczenia” jest nie tylko obrazową wędrówką po muzycznym świecie Transgresji, ale także symboliczną podróżą w głąb ludzkiego umysłu. Opowiada historię postaci, która egzystuje na co dzień w hermetycznej, pustej rzeczywistości, w której czuje się uwięziona. Zamykając się w klatce własnych przyzwyczajeń i nałogów powoli odchodzi od zmysłów, nie zdając sobie przy tym sprawy z tego, że w rzeczywistości sama w największym stopniu odpowiada za swoje ograniczenie. Odpowiedzialny za realizację klipu Dawid Cechmajster serwuje widzowi obraz surowy, oniryczny i nieoczywisty, pozostawiający szerokie pole do własnej interpretacji. Jak sam wspomina:

Nieczęsto mam okazję współpracować z artystami akurat z tego gatunku muzycznego, więc tym bardziej realizacja tego teledysku była rzeczą nową i odświeżającą. Dzięki ciężkiej pracy i kreatywnemu podejściu całej ekipy produkcyjnej oraz cennemu wsparciu ze strony zespołu udało nam się stworzyć nietuzinkowy obraz i, mam nadzieję, przedstawić ciekawą historię.

Transgresja – Iluzja Ograniczenia