Pull The Wire kolejnym utworem zapowiada nadchodzący nowy album – „Życie to western”!

 

Kilka dni temu swoją premierę miał dość przewrotny utwór, którym formacja Pull The Wire zapowiada nadchodzącą nową płytę. Posłuchajcie kawałka „Chodź na studia”!

 

„Życie to western” to nadchodzący album zespołu Pull The Wire, który to formacja od jakiegoś czasu promuje w internecie. Światło dzienne ujrzy już 2 lipca! Znajdziemy na nim jedenaście rockowych autorskich utworów, wszystkie będą wyśpiewane po polsku. Album ukaże się nakładem Wydawnictwa Agora.

Całkiem niedawno grupa opublikowała drugi singiel promujący wydawnictwo. „Chodź na studia” w całkiem prześmiewczy sposób opisuje żywot polskiego studenta oraz zderzenie z realiami polskich uczelni i akademików. Biorąc pod uwagę permanentny brak gotówki, nieludzką ilość materiału do opanowania i zarwane na projektach noce, trudno uwierzyć, że studia to najpiękniejszy okres w życiu.

Jak zdradza nam Marszal, wokalista Pull The Wire:

Czasy studenckie były magiczne. Gdyby nie znajomi z tamtego okresu, z którymi wciąż się widuję i gram w zespole, to czasami miałbym wrażenie, że to był tylko sen. Większość z nas pamięta ze studiów szalone imprezy i wygłupy, ale bywało też ciężko. Teraz wspominam to z uśmiechem, o czym świadczy tekst tego numeru.

Do utworu „Chodź na studia„, który posłuchać możecie poniżej, powstało wyjątkowe lyric wideo zrealizowane przez video4bands. Czemu wyjątkowe? W materiale wykorzystano ujęcia nadesłane przez fanów zespołu! Możemy też w nim zobaczyć archiwalne zdjęcia członków Pull The Wire z czasów studenckich. Wszystko zaserwowane jest w minimalistycznej formie, kadry użyte jako tło animacji są zniekształcone i niewyraźne, jak wspomnienia z intensywnie rozrywkowych nocy w akademiku.

Jak dodaje Micro, basista formacji:

Chcieliśmy, żeby ten klip przypominał studencki projekt i posiłek – złożony na szybko, na ostatnią chwilę, ze wszystkiego, co się ma pod ręką, nieco ciężkostrawny. Dziękujemy wszystkim fanom, którzy wsparli nas swoimi filmami z telefonów.

 

Album „Życie to western” jest już dostępny w przedsprzedaży!
(tutaj, tutaj lub tutaj)

 

Pull The Wire – Chodź na studia