Odświeżona wersja „Remember the Fallen” z festiwalu Wacken z okazji rocznicy wydania albumu „M-16” SODOM

 

Za nami 20. rocznica wydania „M-16”, jednego z ważniejszych krążków formacji SODOM. Z tej okazji światło dzienne ujrzała zremasterowana wersja kawałka „Remember The Fallen” z festiwalu Wacken z 2001 roku. Posłuchajcie!

 

20 lat temu, zasłużony dla sceny thrash metalowej Sodom wydał jeden z najważniejszych albumów w swojej karierze: „M-16„. Był to dziesiąty studyjny krążek formacji. Wydawnictwo to porusza bardzo ważny temat jakim jest wojna w Wietnamie. Bez wątpienia w 2001 roku Sodom osiągnął sukces artystyczny, tworząc arcydzieło klasy światowej w przestrzeni muzyki metalowej.

„M-16” był koncepcyjnym albumem, którego tematem przewodnim jest wspomniany konflikt wojenny. W utworach takich jak „Among The Weirdcong”, „Napalm In The Morning”, „Minejumper” czy „Cannon Fodder” zespół przywołał dźwięki i wizje wojny, brutalnego zniszczenia oraz ich straszliwych konsekwencji.

 

SODOM – Remember the Fallen (Live at Wacken)

 

Reedycja albumu „M-16” światło dzienne ujrzała dokładnie 26 listopada. Za nowy master odpowiedzialny jest perkusista grupy – Toni Merkel. Wydanie zawierać będzie także bardzo rozbudowany materiał dodatkowy, jak również specjalne dodatki.

W wersji deluxe box set znajdują się m.in.:
  • zremasterowany na nowo album przez Toniego Merkela (perkusista Sodom),
  • nigdy nie publikowane utwory koncertowe,
  • dodatkowe winyle z nagraniami z koncertów z Niemiec, Tajlandii i Japonii (do tej pory dostępne były wyłącznie jako bootlegi),
  • nośnik USB w kształcie karabinu (ze wszystkimi nagraniami w mp3),
  • wisiorek Sodom w formie wojskowego nieśmiertelnika,
  • 44 stronicowa okładka ze zdjęciami i tekstami od Toma Angelrippera oraz historią powstania albumu spisaną przez Manniego Eisenblättera (były dziennikarz Metal Hammer, archiwista zespołu)

Sprzedaż cały czas trwa i dostępna jest tutaj.