Mocne uderzenie – Shadow Archetype prezentuje kawałek „The Truth”

facebook | instagram | youtube | spotify

„Can you tell what’s happening, nothing’s ever what it seems […]
Shadow shadow by my side, drifting through the misty night” 
Eivør Pálsdóttir – Into the Mist

 

Zespół Shadow Archetype wychodzi z cienia i prezentuje utwór „The Truth”. Ciekawi nowego brzmienia na polskim rynku muzycznym? Zapraszamy do słuchania!

 

Zespół Shadow Archetype istnieje na polskim rynku muzycznym już co prawda od 2010 roku. Jednak po kilkuletniej przerwie i uformowaniu na nowo składu w 2019 roku – grupa wraca w nowej odsłonie! Pod koniec stycznia światło dzienne ujrzał kawałek „The Truth„, który możecie posłuchać poniżej. Z kolei zjeżdżając jeszcze niżej, poznacie nieco starsze utwory zespołu: „Weakness” oraz „Rockstar Everyday„.

Jak możemy zinterpretować nazwę formacji? Archetyp cienia to mroczna strefa naszego umysłu. To tutaj spychamy niepożądane, trudne wytwory naszej świadomości. Przerażające, ciężkie do skonfrontowania. Jednak tak samo jak Jaźń, jest ona częścią naszej osoby i nie możemy od niej uciec.

Jak zdradza nam zespół Shadow Archetype:

W naszej twórczości próbujemy stawić czoła tej wypieranej, odrzuconej sferze. Ponieważ nie ma nic bardziej uświadamiającego niż dobry wgląd we własną psychikę.

Muzycy dodają ponadto:

To co nas spaja to pozytywna energia, nieszablonowe myślenie, zamiłowanie do muzyki i tworzenia oraz niewybredny humor. Inspirujemy się najróżniejszymi gatunkami muzycznymi. W naszych utworach można dostrzec wpływ szeroko pojętego metalu jak i naleciałości rocka czy popu.

Shadow Archetype – The Truth

 

Shadow Archetype – Weakness

 

Rockstar Everyday – Shadow Archetype