Maciej Lipina oraz Gutek we wspólnym utworze „Stwardnieje Ci łza” – w hołdzie dla Andrzeja Zauchy

 

Z okazji 30 rocznicy śmierci Andrzeja Zauchy, Maciej Lipina wspólnie z Gutkiem oddają hołd  temu nieodżałowanemu artyście. Posłuchajcie utworu „Stwardnieje Ci łza”, który zapowiada płytę „ANAWA 2.0”.

 

Przed nami premiera albumu „Anawa 2.0„. Jest to remake albumu zespołu ANAWA z 1973 roku nagrany z Andrzejem Zauchą za mikrofonem. Maciej Lipina pragnie w nim oddać hołd legendzie. Premiera będzie miała miejsce jeszcze w tym roku.

Do tej pory poznaliśmy już pierwszy singiel zwiastujący wydawnictwo. Był to „Linoskoczek”, który posłuchać możecie tutaj. Teraz przyszła kolej na kolejny kawałek. Tym razem Maciej do współpracy zaprosił doskonale wszystkim znanego Gutka (Piotr Gutkowski). Panowie wykonali wspólnie utwór „Stwardnieje Ci łza„, który jest połączeniem świata rockowo – bluesowego z reggae.

 

Maciej Lipina ft. Gutek – Stwardnieje Ci Łza [ANAWA 2.0]

 

Maciej Lipina to wokalista i gitarzysta, autor piosenek i lider grupy Ścigani („prawdopodobnie najlepszy zespół w Polsce” zdaniem Z. Hołdysa), wokalista roku 2008 wg BluesTop, nazywany polskim Johnem Mayerem. Odtwórca roli Riedla w „Skazanym na bluesa” – teatralnej adaptacji filmu w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach. 

Piotr „Gutek” Gutkowi – polski wokalista i autor tekstów, wykonawca muzyki reggae i hip-hop. Wokalista, założonego przez Piotra Banacha zespołu Indios Bravos. Współpracował z wieloma wykonawcami hip-hopu, między innymi Kaliber 44, Paktofonika, Abradab, Vienio, Pele, HST, Warszafski Deszcz, WSZ, CNE, Wojtas, Borixon, Pik oraz Fokus.