Jemelo prezentuje nowy singiel – „Kły”

facebook | youtube | soundcloud | www

 

 

Jemelo prezentuje pierwszy singiel, który jest jednoczeście zapowiedzią nadchodzącego nowego wydawnictwa projektu.

 

Jemelo, czyli autorski projekt muzyczny Jerry’ego (Jarosław Chojnacki), opublikował lyric video do singla „Kły„. Zapowiada on pierwsze wydawnictwo, którego daty premiery jeszcze nie znamy. Artysta jednak zdradza, że większość utworów już jest napisanych.

Poniżej możemy posłuchać pierwszego singla. Jak podaje Jemelo:

W warstwie lirycznej „Kły”, to „status mojego ja”. Z jednej strony to deklaracja dojrzałości, a z drugiej wciąż niezaspokojonego młodzieńczego apetytu na życie.

Muzyka jaką prezentuje to szeroko rozumiany rock alternatywny, często inspirowany muzyką lat 90tych, a zwłaszcza falą tzw. grunge-rocka. Specyficzna melodyka i energia tamtych czasów przefiltrowana przez własne emocje, wzbogacona przez bardziej współczesne i poza rockowe, a nawet poza muzyczne inspiracje, to składniki jej brzmienia.

 

Jemelo – „Kły” – posłuchaj nowego singla

 

Jemelo to autorski projekt muzyczny którego twórcą jest Jarosław “Jerry” Chojnacki. Pisane przezeń piosenki, stylistycznie oscylują wokół szeroko pojętej muzyki alternatywnej z zauważalnym grunge-rockowym “zacięciem”. Ważną częścią muzyki Jemelo są teksty, w większości napisane w języku polskim.

Do tej pory Jemelo ograniczał się do akustycznych solo-actów. Jednak od samego początku piosenki pisane były też z myślą o występach z zespołem. Skład koncertowy jest w trakcie formowania, by już wkrótce móc ruszyć z koncertami w takiej właśnie formule.