Dziewanna zaprasza na jesienne koncerty w dwóch odsłonach: folkowej oraz folkmetalowej!

facebook | youtube

 

Zapraszamy na jesienną trasę koncertową folkowej wokalistki oraz kompozytorki Dziewanny. Przed nami kilka koncertów, a część z nich promować będzie wydaną w 2019 roku płytę „Widziadło”. Szczegóły poniżej!

 

Dziewanna, czyli Agnieszka Anna Suchy, to polska wokalistka i kompozytorka. Wykonuje fantasy folk, folk metal i muzykę dawną. Jest również współzałożycielką zespołu Othalan. Inspirując się muzyką staroskandynawską współtworzyła Projekt Saga. Jako solistka folkowa działa od roku 2016.

W swojej twórczości wykorzystuje elementy tradycyjnej muzyki i techniki wokalnej, które przeplatane są muzyką rockową i metalową. Inspiruje się kulturą wczesnośredniowieczną, literaturą fantasy, dorobkiem romantycznych poetów i góralszczyzną. W 2019 r. ukazał się  debiutancki solowy album „Widziadło”. Płyta jeszcze w tym samym roku wygrała plebiscyt „Wirtualne Gęśle” jako najlepsza Folkowa Płyta Roku 2019!

Utrzymana w mistyczno-słowiańskich klimatach płyta stanowi odzwierciedlenie tego, co niewidzialne – a znane tylko sercom. Wydawnictwo „Widziadło” jest kompilacją powstającego w ciągu ostatnich lat materiału.

 

Dziewanna – Czarci pakt

 

Dziewanna – szczegóły jesiennych koncertów

Już na początku września rusza jesienna trasa folkowej wokalistki i kompozytorki Dziewanny. Koncerty będą miały dwie odsłony: folkową oraz folkmetalową.

Z wielką radością mogę w końcu ogłosić swoją jesienną trasę koncertową. Trzymajcie kciuki, żeby wszystkie występy doszły do skutku. (…) Zagramy dla Was w dwóch odsłonach: folkowej, ze sznytem rocka, i folkmetalowej, promującej płytę „Widziadło”. Każda z nich obejmuje nieco inny repertuar.

W ramach trasy zaplanowanych zostało 7 koncertów. Szczegóły możecie śledzić na Rockowej Mapie Polski lub klikając w poniższe linki:

26.09 – Warszawa (koncert folkowy)

16.10 – Łódź (koncert folkowy)

23.10 – Dąbrowa Górnicza (koncert folkowy) (wydarzenie wkróce dostępne)

24.10 – Ostrów Wielkopolski (koncert metalowy)

31.10 – Wrocław (koncert metalowy) // 20.11 – Kraków (koncert metalowy)

10.12 – Ostrava (koncert folkowy)