Zespół Wychowawczy utworem „Zanurzony w ciszy” promuje album „Rozbite szkła”

 

Zespół Wychowawczy po trzech latach przerwy powraca z nową płytą! Premiera albumu „Rozbite szkła” już za nami. A tymczasem poznaliśmy pierwszą zapowiedź – kawałek „Zanurzony w ciszy”.

 

Zespół Wychowaczy swoich początków siega 2006 roku. Grupa powstała w Ząbkowicach Śląskich. Formacja promuje właśnie nowy album, który nagrano po trzech latach muzycznej ciszy. Krążek „Rozbite szkła” to melodyjne utwory w stylistyce punk rocka.

Prace nad powstaniem nowego albumu trwały trzy lata. Znajdziemy na nim 10 autorskich numerów osadzonych w nurcie punk rocka. Niespodzianką będzie dodatkowy, akustyczny kawałek. Autorem muzyki na nowym krążku do niemalże wszystkich kompozycji oraz tekstów jest Jakub 'Fredek’ Fedyk, który jest założycielem i liderem kapeli od 2006 roku.

Jak doszło do powstania wyjątkowego, akustycznego utworu? Zdradza nam Fredek:

Prawda jest taka, że 'Zanurzonego w ciszy’ wcale nie miało być na 'Rozbitych szkłach’. Wcześniej, na naszym fanpage zapowiedziałem, że na albumie znajdzie się 10 numerów. W trakcie sesji nagraniowej czułem, że mam coś dalej do przepracowania w głowie. W 2020 roku mój kumpel popełnił samobójstwo i nagle w studio obudziły się we mnie demony, żeby nie chować tego w sobie, tylko wyrzucić poprzez muzykę. Usiadłem, napisałem ścieżki gitar i tekst. Wróciłem do studia, po raz pierwszy w życiu z gitarą akustyczną. Stres był potężny, nie dość, że numer tak bardzo osobisty, to na dodatek nie miałem doświadczenia w akustycznych nagraniach. Efekt przerósł moje oczekiwania, teraz słuchacze mogą ocenić to sami.

Zespół Wychowawczy – Zanurzony w ciszy