Zespół Tyrada prezentuje najnowszy utwór – „Mars”

facebook | youtube            

 W internecie dostępny jest nowy utwór zespołu Tyrada, który zapowiada jednocześnie nadchodzące wydawnictwo grupy. Zapraszamy do słuchania kawałka „Mars”.

 

Tyrada to pięcioosobowy skład muzyczno-wokalny, który na co dzień tworzy w Lublinie. Zespół obecnie nie próżnuje, a panujący czas lock downu spędza twórczo. Panowie tworzą autorską muzykę, która złoży się na nowy album. Premiera krążka przewidziana jest jeszcze na ten rok!

Zespół Tyrada ma już na swoim koncie album „Adaryt”, który ukazał się w połowie 2019 roku. Ten inspirowany brzmieniem lat 80-tych materiał, jest próbą przeniesienia się o kilkadziesiąt lat wstecz, kiedy wówczas na scenie metalowej królowała Metallica, Megadeth, czy rodzimy Kat i Turbo. A co przyniesie nowa płyta? Możecie ocenić sami słuchając najnowszy singiel formacji. Słowa do kawałka „Mars” napisał wokalista grupy – Karol Koter.

Jak sam nam zdradza:

Tekst do piosenki „Mars” powstał najszybciej ze wszystkich teksów, jakie napisałem na pierwszą i drugą płytę. Słysząc gitary i perkusję, słyszałem jednocześnie tekst. To muzyka opowiedziała historię, a ja ją tylko spisałem. Wiem, że brzmi to trochę na siłę artystycznie, ale napisałem tekst do „Marsa” faktycznie za jednym zamachem, w około 5 min. Nad innymi tekstami potrafię siedzieć po kilka godzin. W tym przypadku po prostu spisałem na papier to, co widziałem słuchając tej piosenki.

Tyrada – Mars

 

Zespół Tyrada jest dumny ze swoich korzeni, które zlokalizowane są na wschodzie Polski – w Lublinie. Jak sami mówią:

Mawia się, że Polska B (albo nawet C – wszystko na zachód od Lublina) nie ma nic ciekawego do zaoferowania reszcie zachodniego świata, a my chcemy powiedzieć „nie!” takim opiniom. Metalowe zespoły z Zachodu nieźle wjechały nam na ambicje i już kilka lat temu powiedzieliśmy sobie: to, że jesteśmy ze Wschodu, nie powstrzyma nas przed marzeniami o zaprezentowaniu się całej polskiej metalowej publiczności!

 Grupa na polskim podwórku muzycznym działa od ok. 2018 roku. Wtedy to członkowie zespołu przenieśli na fizyczny nośnik melodie, które od wielu lat siedziały w głowach muzyków. Inspirowani muzyką KATA-a, Metalliki czy „innych Megadeath-ów” ośmielili się stworzyć coś własnego.

Obecny skład zespołu:
Karol Koter – wokal
Mateusz Kosnowicz – gitara
Łukasz Kosnowicz – gitara
Krystian Kwas – bas
Krystian Krzewiński – perkusja