Wojtek Sarnecki – premiera płyty „Toward Not Caring”

WOJTEK SARNECKI „TOWARD NOT CARING”

 

W dniu dzisiejszym ma miejsce premiera debiutanckiego albumu Wojtka Sarneckiego – Toward Not Caring. Zapraszamy!

 

1 marca to wyjątkowe wydarzenie dla Wojtka Sarneckiego. To właśnie dzisiaj swoją premierę ma krążek Toward Not Caring, czyli debiutanckie dzieło muzyka. Album jest konceptualny, na którym znajdziemy 14 utworów. Nie zabraknie tutaj rocka, popu, alternatywy oraz domieszek elektroniki. Płyta jest trzyczęściową opowieścią o utraconym sensie życia i nauce odpuszczania. 

Album od samego początku miał być uniwersalny oraz skłaniający do przemyśleć. Jej eklektyczny charakter sprawia, że każdy słuchacz jest w stanie znaleźć na niej chociaż jedną historię, do której może odnieść swoje własne życie. 

Płytę zakupić można między innymi w Empiku (tutaj) oraz na Livro (tutaj). Album jest już dostępny w serwisach streamingowych! Zapraszamy do słuchania.

Krążek ukazał się nakładem Wydawnictwa Muzycznego Soliton. Produkcją, miksem i masteringiem zajął się Patrick Multan. Zdjęcie na okładkę wykonał Marcin Jezierski.

 

 

 

Kolejność kawałków na płycie nie jest przypadkowa. Sąsiadujące utwory tworzą tematyczną spójność, a w niektórych przypadkach przenikają się także muzycznie. Na wydawnictwie nie brakuje osobistych tekstów, zmyślnie schowanych pod metaforami i innymi środkami stylistycznymi. Wszystko okraszone zapadającymi w pamięć, wywołującymi dreszcze melodiami.

Lista utworów na płycie Toward Not Caring:

Part I: Event horizon

 1. INTRO / Full moon chant
 2. Saudade
 3. Dwelling
 4. Ventriloquist

Part II: No way back

 1. A09
 2. 26
 3. Weakling
 4. Openheart
 5. Full of sorrow

Part III: Denial forms a part of I

 1. Wingspan/Idolatry
 2. Talkie
 3. Grandness
 4. Curtains
 5. Adrift

Do tej pory poznaliśmy już kilka singli, które zwiastowały album (odsyłamy do oficjalnego kanału YouTube Wojtka Sarneckiego). My w tym miejscu wracamy do ostatnio opublikowanego „Weakling”, do którego stworzono oficjalny teledysk. W warstwie muzycznej utwór ten jest dosyć złożony i zaskakujący. Porusza tematykę wykluczenia oraz hejtu. Elektroniczne smaczki są wyraźniejsze. A sama końcówka może mocno zaskoczyć. Reżyserią teledysku, który możecie obejrzeć poniżej, zajęli się Mirek Zawada oraz Jakub Kaska.

 

Wojtek Sarnecki – Weakling

 

Wojtek Sarnecki – wokalista, songwriter i multiinstrumentalista z Warszawy. Od przeszło dekady pisze autorskie teksty i muzykę, głównie w języku angielskim. Swoją przygodę na scenie zaczął w wieku przedszkolnym kiedy to koncertował z dziecięcym zespołem 5,5 (Pięć i Pół), a na kolejnych szczeblach edukacji szkolnej udzielał się w różnych chórach. W wieku 13 lat zaczął samodzielnie uczyć się gry na gitarze. Autorskie teksty zaczęły pojawiać się w liceum. Jak sam przyznaje, pisanie pomagało mu poradzić sobie z burzą myśli pod nastoletnią czupryną, pełniło funkcję swoistego katalizatora i tak zostało po dziś dzień.