VENOM: 40. rocznica albumu „Black Metal”. Specjalny box set z tej okazji.

 

W 40. rocznicę wydania legendarnego, drugiego albumu Venom „Black Metal”, BMG wydaje specjalny box set CD oraz limitowaną reedycję krążka. Album był bezpośrednią inspiracją dla powstania trzech gatunków ekstremalnego metalu: thrash, death i black metalu, z których ostatni zaczerpnął z niego nazwę,

 

Venom, który powstał w 1979 roku, w Newcastle upon Tyne (UK), a swój debiutancki album 'Welcome to Hell’ wydał w 1981 roku, stał się punktem zwrtonym w historii muzyki. To za jego bezpośrednią inspiracją stoi powstanie trzech gatunków ekstremalnego metalu: thrash, death i black metalu. Ostatni z nich swoją nazwę zaczerpnął właśnie z tytułu drugiej płyty Venom – „Black Metal”.

Zespół często wymieniany jest przez inne formacje jako główna inspiracja ich twórczości. Venom to najbardziej szanowany zespół swojej generacji. Po dziś dzień grupie przewodzi jego założyciel, wokalista i basista Cronos. Formacja regularnie występuje jako główna gwiazda na festiwalach na całym świecie, a także nagrywa nowe płyty.

 

Venom – Black Metal (Official Video)

 

Z okazji 40. rocznicy wydania wspomnianego albumu, BMG zapowiada jego reedycję. Ten legendarny krążek ukaże się w ograniczonym do 1500 kopii w UK nakładzie w dwóch wersjach: czarnym i srebrnym rozstrzelonym (swirl) winylu.

Swojej reedycji doczeka się również „In Nomine Satanas”, który to zostanie wydany w wersji CD, zawierając 6CD + DVD. Premiera zaplanowana została na 23 września 2022 roku.

Przedsprzedaż jest już dostępna: tutaj

 Box set zawiera oryginalne nagrania Venom z okresu współpracy z Neat Records: od ich debiutu z 1981 roku ’Welcome To Hell’ do ’Eine Kleine Nachtmusik’, czyli zarejestrowanego koncertu z Hammersmith Odeon z 1985 roku. Wszystkie one zostały poddane remasterowi. Zawiera także kolekcję niewydanych nigdy demówek z archiwum zespołu, pod tytułem, ’Sons Of Satan’, na której znajdują się między innymi bardzo wczesne nagrania zespołu na żywo.