Trójmiejski Sunday at 9 prezentuje singiel „Oddbox”

facebook | instagram | www | youtube | serwisy streamingowe

 

Całkiem niedawno swoją premierę miał nowy singiel trójmiejskiej formacji Sunday at 9. Poznajcie utwór „Oddbox”.

 

Sunday at 9 to trójmiejska formacja, która swoją muzyką wpisuje się w ramy szeroko pojętego metalu. Nie brakuje tutaj też wyraźnego wpływu groove metalu i metalu progresywnego. Zespół jakiś czas kształtował swój skład, który wyklarował się dopiero w marcu 2021 roku. Czyli 4 lata po założeniu zespołu.

Grupa obecnie pracuje nad pierwszą płytą, której premiera będzie miała miejsce już niedługo! Obecnie w sieci znajdziemy pierwszy singiel, zapowiadający nadchodzące wydawnictwo. O czym jest utwór „Oddbox”? Jak zdradza nam Maciej Tamulewicz, wokalista grupy, „oddbox” odnosi się do głowy – dziwnego, nie do końca zrozumiałego pudełka, a tekst w głównej mierze mówi o…lenistwie. O odkładaniu obowiązków na bok, o tym jakie konsekwencje to za sobą niesie.

Jak również dodaje:

Pisanie tekstu do metalowego kawałka, gdy próbuje się uniknąć sztampy, klisz i tematów nad wyraz pompatycznych bywa problematycznym wyzwaniem. Samo to jak aranżowany jest później tekst w utworze, jaka jest sama muzyka i ekspresyjność metalowych wokali sprawia, że bardzo łatwo ulec złudzeniu, że tekst jest bardzo poważny, porusza jakieś ciężkie tematy, a przecież nie zawsze tak musi być. Oddbox jest tutaj dobrym przykładem, bo wyciągając z kontekstu pojedyncze zdania – rzeczą która jako pierwsza może się nasunąć na myśl jest może choroba psychiczna, niemoc (co wcale nie jest w sumie dalekie od tego, o czym jest tekst) lub jakiś poważny problem z którym mierzy się bohater tekstu. Choroba psychiczna – nie, niemoc – poniekąd, poważny problem – nie do końca.

Sunday at 9 – Oddbox

 

 

Jesteśmy trójmiejską kapelą wykonującą muzykę wpisującą się w ramy szeroko pojętego metalu, z wyraźnymi wpływami groove metalu i metalu progresywnego. Działalność zespołu została zapoczątkowana zimą 2017 roku przez Mariusza Kowala (gitara) i Vitaliego Pikusa (perkusja). Wraz z ówczesnym basistą Michałem Góreckim zaczęliśmy próby w „Daj To Głośniej” w Gdańsku Wrzeszczu. Sale prób prowadził Maciej Tamulewicz, który po niedługim czasie zasilił ekipę jako wokalista. Poszukiwania drugiego gitarzysty zaowocowały dołączeniem do współpracy Kuby Kiśluka (Carnage, ex-Elkstone), który domknął skład zespołu w październiku 2018. W lutym 2019 roku wypuściliśmy swój pierwszy klip do utworu „Algedonic Recurrence”. Aktualny skład zespołu wyklarował się w marcu 2020, gdy do zespołu dołączył Marcin Malich (perkusja, ex-Mojra). Na przestrzeni lat członkowie zespołu się zmieniali aż w końcu w 2021 ukształtował się stały skład w którym zaczęliśmy przygotowywać materiał na pierwszą płytę.