The Redaktors – pierwszy utwór zespołu muzyków związanych z Radiem Nowy Świat już w sieci

 

Radio Nowy Świat powołało do życia nowy zespół muzyczny! Grupę The Redaktors tworzą muzycy na co dzień współpracujący z rozgłośnią. Poznaliśmy już pierwszy singiel formacji – „Chodź tu”.

 

Wojciech Waglewski, Fisz, Monika Borzym, Kuba Badach, Krzysztof Grabowski oraz Marek Napiórkowski – to nazwiska, które doskonale są znane fanom polskiego podwórka muzycznego. Muzycy obecnie tworzą nową grupę – The Redaktors. Formacja powstało pod banderą Radia Nowy Świat.

Zespół powstał w lipcu tego roku, kiedy to Wojciech Waglewski i Krzysztof Grabowski uznali na imprezie integracyjnej Radia Nowy Świat, że szkoda byłoby nie wykorzystać tego, że swoje audycje w radiu prowadzą też inni wybitni muzycy.

Jak zdradza Wojciech Waglewski:

Słowo orkiestra bardzo mi się spodobało, ale nasz skład tworzy na razie sześć osób, więc chyba trochę za mało na orkiestrę. Poza tym to bardzo patetyczne określenie, a dobrze zacząć z większą dozą skromności, dlatego Krzysztof wymyślił nazwę The Redaktors.

I jak jeszcze dodaje, obecnie grupa sprawdza czy pomysł przypadnie do gustu odbiorcom. A jeśli tak – już na jesień otrzymamy coś zupełnie nowego!

 

The Redaktors – Chodź tu