SYMBOLICAL – ruszyła przedsprzedaż EPki „Igne”

facebookbandcamp | youtube | instagram

 

Po trzech latach powraca zespół SYMBOLICAL! Grupa uruchomiła przedsprzedaż nadchodzącej EPki „Igne”.

 

Zespół Symbolical, który obraca się w klimatach mystic death metal, zaprasza na premierę swojej EPki „Igne”! Jej premiera została zaplanowana na 25 grudnia. Będzie to pierwsza część trylogii, a jej kolejne dwie części ujrzą światło dzienne jeszcze w 2022 roku. Lirycznie materiał ten opowiada historię narodzin Jezusa. Na „Igne” Maryja rodzi Jezusa Antychrysta i skazuje świat na zagładę. Muzycznie jest to kontynuacja brzmienia z ich poprzednich wydawnictw: „Collapse in Agony” (2015) i „Allegory of Death” (2018). 

Na „Igne” znajdziemy 3 utwory. Jak zdradza zespół:

Chcieliśmy aby zawrzeć w tej formule trzech piosenek całą istotę Symbolical. Wściekłość i piękno to nasze ulubione uczucia. Uwielbiamy targać uczuciami słuchacza. Myślimy że EPka w całości zaskoczy niejedną osobę.

Pre-order można już zamawiać na zespołowym Bandcampie oraz za pośrednictwem sklepu internetowego Sacrophagus Records.

EPkę „Igne” promują teledyski stworzone przez Natalię z Nstation:

 

Symbolical – Igne – Disciple of Death

 

Symbolical – Igne – the Call of Nazareth

 

Materiał na płytę został nagrany, zmiksowany i poddany masteringowi w JNS Studio, a nad całością czuwał Paweł Janos. Proces rejestracji partii wokalnych nadzorował Arnaud Ménard w Sicarius Productions, który w przeszłości współpracował między innymi z Luca Turilli’s Rhapsody. Okładka płyty to obraz William’a Blake’a „Judas go zdradza”. Za teksty na płycie odpowiada Karol „Charles” Goździk (były basista zespołu Symbolical).

EPka „Igne” ukaże się jako:

  • digipak CD
  • jewelcase CD
  • 12″ biały winyl (pierwszy kwartał 2022 roku)
  • okolicznościowy merchandise

Tracklista:
1. The Call of Nazareth
2. Epiphany & Revival
3. Disciple of Death