Soma Ulte – premiera nowego wideo przy współpracy ze Schroniskiem Dla Zwierząt w Bydgoszczy

facebook | instagram | bandcamp | spotify

 

Za nami premiera utworu, którym formacja Soma Ulte promuje swoją ostatnią płytę – „Księga I – MATINS”. Wideo do kawałka „Łajka” powstało przy współpracy ze Schroniskiem Dla Zwierząt w Bydgoszczy.

 

Księga I: Matins to 10 autorskich kawałków. Płyta swoją premierę miała 1 kwietnia tego roku i jest czwartym wydawnictwem grupy Soma Ulte. Sam zespół tak opisuje swoje najnowsze dzieło:
Najdłuższa jutrznia trwa w Norwegii. Dlatego jesteśmy jak dzieci Odyna, wojownicy jutra, co nie boją się odbicia w lustrach. Jesteśmy wyznawcami słońca, często bujamy w obłokach. Słońce jest niezwyciężone, a droga jest naszym domem, bo triumf mieszka w waszych i naszych czystych sercach, trzeba tylko głęboko w nie zajrzeć. Kiedy ruszamy na trakt prowadzi nas irlandzka Shillelagh, broń która nie jest bronią. To wszystko  lepsze, niz marzyć o rakietach z niewinnymi zwierzętami.
Ostatnim utworem na płycie jest „Łajka”. Kawałek właśnie ujrzał światło dzienne. Zespół stworzył do niego specjalne wideo, które powstało w Schronisku Dla Zwierząt w Bydgoszczy.

 

Ile jest psów, które mogą dać bezinteresowną miłość?
Wiele!
Te psy czekają na ciepły dom!
Zachęcamy do adopcji podopiecznych ze Schroniska Dla Zwierząt w Bydgoszczy!

 

ADOPTUJ MIŁOŚĆ (SOMA ULTE – ŁAJKA)

 

Księga I: Matins – spis utworów:

1. TRIUMF
2. ŚRODA
3. POŁATANE
4. CZYSTE SERCE
5. JUTRZNIA
6. LUSTRA
7. SHILLELAGH
8. SOL INVICTUS
9. KRACZĄ DZIECI ODYNA
10. ŁAJKA

 

 

Soma Ulte

Nazwa zespołu wzięła się od mema, gdzie staruszka nie ogarnia świata i zamiast czytać Soul mate, czyta Soma Ulte. Czyli na wspak.

Jesteśmy twoimi ziomkami, ale na wspak. Poruszamy kwestie niepewności, przeżucia w mechanizmach społecznych i bólu istnienia. Mówimy o dylematach kruchej psychiki, która stale się waha i nie jest do końca pewna. Mówimy o sytuacjach, kiedy udaje się podnieść z gleby i iść dalej.

Soma Ulte to:

Johny – Gitara / Bass / Głos
Pan Czerwony – Bębny / Głos
MisiatyGłos
Jagoda – bass