Sieć Wokalna – Pierwszy Wojewódzki Konkurs Wokalny online! [szczegóły]

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w 1. Wojewódzkim Konkursie Wokalnym „Sieć Wokalna” organizowanego przez Centrum Kultury Gminy Bartoszyce. Szczegóły poniżej.

 

Przed nami pierwsza edycja Wojewódzkiego Konkursu Wokalnego – Sieć Wokalna. Celem organizowanego konkursu jest aktywizowanie, wsparcie i promocja talentów wokalnych z woj. Warmińsko-Mazurskiego. Jak podają organizatorzy przedsięwzięcia:

Po przez organizację konkursu pragniemy stworzyć przestrzeń do wokalnej konfrontacji i wymiany umiejętności dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych.

Organizatorem konkursu jest Centrum Kultury Gminy Bartoszyce oraz Gmina Bartoszyce. Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie wydarzenia:

Obecna sytuacja związana z Covid-19 spowodowała wielkie ograniczenia w działalności ośrodków kultury, nie funkcjonują pracownie, nie odbywają się konkursy i przeglądy stacjonarne. Jednak Centrum Kultury Gminy Bartoszyce chce wyjść utrudnieniom naprzeciw i po przez organizację konkursu wokalnego zrealizować wiele działań w przestrzeni On-Line, tak aby zmotywować i wesprzeć miłośników pasji wokalnej do pracy nad własnym warsztatem.

Finałowa gala odbędzie się 27 marca 2021r. w Centrum Kultury Gminy Bartoszyce z siedzibą w Bezledach. Skład jurorów jest następujący: Agnieszka Czachor – trener wokalny, wokalistka w chórkach Sanah, Michał Bojarski –wokalista zespołu Sound’n’Grace, Jacek Grygorowicz – wieloletni gitarzysta zespołu Enej oraz Patryk Wąsowicz – kompozytor, muzyk, realizator dźwięku, wokalista zespołu Autsajt.

 

Karta zgłoszeniowa oraz pełen regulamin konkursu dostępne są tutaj.

 

Wojewódzki Konkurs Wokalny – Sieć Wokalna – regulamin

Uczestnicy będą oceniani w następujących kategoriach:
I. 10 – 14 lat
II. 15 – 18 lat
III. 19 – 25 lat
 
1. Wykonawcy przygotowują i prezentują w formie on-line 1 utwór w języku polskim o tematyce dowolnej (utwór może być własnego autorstwa)
 
2. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nagranie wideo jednego utworu z zachowaniem
poniższych wytycznych:
● Przed wykonaniem utworu należy się przedstawić podając imię i nazwisko oraz tytuł
wykonywanego utworu;
● Nagranie można zarejestrować dowolnym urządzeniem rejestrującym JEDNOCZEŚNIE wideo i dźwięk;
● Film należy nagrać w orientacji POZIOMEJ, a kadr powinien pokazywać osobę śpiewającą od pasa w górę;
● Zabrania się jakiejkolwiek ingerencji technicznej w nagrania (montaż dźwięku lub obrazu)
● Podkład muzyczny nie może zagłuszać uczestnika, ale musi być słyszalny.
 
3. Film wraz z wypełnioną kartą zgłoszeń należy przesłać za pośrednictwem chmury, bądź stron do transferu danych (np. www.transfernow.net) do 8 marca 2021 do godziny 23:59 na adres siecwokalna@gmail.com
 
4. Komisja powołana przez organizatora będzie oceniać wykonawców pod kątem: interpretacji, muzykalności i ogólnego wyrazu artystycznego.
 
(…)
 
15.
Odpowiedzi na dodatkowe pytania udzielić może koordynator konkursu: Pan Patryk Wąsowicz email: siecwokalna@gmail.com lub telefonicznie: 531 512 802

 

Karta zgłoszeniowa oraz pełen regulamin konkursu dostępne są tutaj.