Scorpions z tytułowym utworem nadchodzącej nowej płyty „Rock Believer”

 

W sieci pojawił się tytułowy utwór z nowej nadchodzącej płyty zespołu Scorpions. Poznajcie kawałek „Rock Believer”.

 

Kawałek „Rock Believer” to kolejna muzyczna zapowiedź nadchodzącej płyty formacji Scorpions. Album „Rock Believer” światło dzienne ujrzy 25 lutego 2022 roku. Będzie to jednocześnie dziewiętnaste studyjne wydawnictwo zespołu.

Płyta powstała podczas trwającej epidemii. Grupa zaszyła się w studiu w swoim rodzinnym mieście – Hannowerze i rozpoczęła prace nad nowymi utworami. Jak zdradzał Klaus Meine:

Album został napisany i nagrany w DNA Scorpions z głównymi kompozycjami Schenker/Meine. Naprawdę wróciliśmy do istoty tego, co nas na początku określiło. Nagrywaliśmy album jako zespół, na żywo, w jednym pokoju, tak jak w latach 80.

Na krążku znajdziemy jedenaście autorskich utworów. Z kolei nad brzmieniem czuwał były perkusista Mötorhead, Mikkey Dee. Zadbał o to, by legendarny styl Scorpions porywał energią i zachwycał bezkompromisową jakością.

 

Scorpions – Rock Believer

 

Scorpions

Zespół założony został 12 listopada 1965 roku w Hanowerze (Niemcy). Muzycznie oscyluje wokół hard rocka i heavy metalu. Grupa słynie głównie dzięki utworowi „Rock You Like a Hurricane”, będącego w latach 80. hymnem zespołu. Ponadto, Scorpionsi dorobili się takich hitów jak wszystkim dobrze znane „Send Me an Angel”, „Still Loving You” czy „Wind of Change”.

Scorpions mają obecnie sprzedane ponad 75 milionów płyt, dzięki czemu są jednym z najlepiej sprzedających się zespołów wszech czasów.