Scorpions kolejnym utworem zapowiadają nadchodzącą nową płytę

 

W sieci dostępny jest kolejny utwór, którym zespół Scorpions zapowiada nadchodzącą nową płytę. Poznajcie kawałek „Seventh Sun”!

 

Kawałek „Seventh Sun” to kolejna muzyczna zapowiedź nadchodzącej płyty formacji Scorpions. Album „Rock Believer” światło dzienne ujrzy 25 lutego 2022 roku. Będzie to jednocześnie dziewiętnaste studyjne wydawnictwo zespołu.

Płyta powstała podczas trwającej epidemii. Grupa zaszyła się w studiu w swoim rodzinnym mieście – Hannowerze i rozpoczęła prace nad nowymi utworami. Jak zdradzał Klaus Meine:

Album został napisany i nagrany w DNA Scorpions z głównymi kompozycjami Schenker/Meine. Naprawdę wróciliśmy do istoty tego, co nas na początku określiło. Nagrywaliśmy album jako zespół, na żywo, w jednym pokoju, tak jak w latach 80.

Na krążku znajdziemy jedenaście autorskich utworów. Z kolei nad brzmieniem czuwał były perkusista Mötorhead, Mikkey Dee. Zadbał o to, by legendarny styl Scorpions porywał energią i zachwycał bezkompromisową jakością.

 

Scorpions – Seventh Sun

 

Scorpions – „Riock Believer” spis utworów:

01. Gas In The Tank
02. Roots In My Boots
03. Knock 'Em Dead
04. Rock Believer
05. Shining Of Your Soul
06. Seventh Sun
07. Hot And Cold
08. When I Lay My Bones To Rest
09. Peacemaker
10. Call Of The Wild
11. When You Know (Where You Come From)
12. Shoot For Your Heart
13. When Tomorrow Comes
14. Unleash The Beast
15. Crossing Borders

 

Scorpions

Zespół założony został 12 listopada 1965 roku w Hanowerze (Niemcy). Muzycznie oscyluje wokół hard rocka i heavy metalu. Grupa słynie głównie dzięki utworowi „Rock You Like a Hurricane”, będącego w latach 80. hymnem zespołu. Ponadto, Scorpionsi dorobili się takich hitów jak wszystkim dobrze znane „Send Me an Angel”, „Still Loving You” czy „Wind of Change”.

Scorpions mają obecnie sprzedane ponad 75 milionów płyt, dzięki czemu są jednym z najlepiej sprzedających się zespołów wszech czasów.