Pull The Wire – premiera teledysku “Upadek”

facebook | soundcloud | youtube | instagram | www

 

Całkiem niedawno swoją premierę miał najnowszy teledysk do kawałka „Upadek” zespołu Pull The Wire. Pochodzi on z najnowszej EPki „Sztuka przemijania”. Zapraszamy do posłuchania!

 

9 lutego światło dzienne ujrzał nowy kawałek formacji Pull The Wire. Utwór „Upadek” otwiera ich najnowszą EPkę „Sztuka Przemijania„, która ukazała się we wrzesniu 2019 roku. Teledysk przedstawia historię wokalisty zespołu Marszala, który po koncercie zostaje porwany przez zamaskowanych mężczyzn, następnie jest torturowany i indoktrynowany. Wszystko do momentu przejścia przemiany wizerunku i światopoglądu.

Jak mówi sam Marszal:

To co widzimy w klipie to oczywiście przenośnia. „Upadek” jest utworem poruszającym temat presji społeczeństwa na jednostkę nie dostosowującą się do powszechnie utartych schematów. Wpisywanie się w obowiązujące schematy oraz wzorowe realizowanie norm społecznych nie gwarantują poczucia szczęścia i spełnienia. Pojawiające się w pewnym momencie pytanie: ”jak to? Przecież wszystko zrobiłem jak trzeba!” pozostaje na zawsze bez odpowiedzi.

Pull The Wire – „Upadek” – zobacz teledysk

 

Obraz do „Upadku” powstał przy współpracy z grupą MercuryMedia.tv, która była odpowiedzialna za montaż i produkcję. Podobnie zresztą jak przy poprzednim teledysku „Iluzja”. Z kolei materiały koncertowe widoczne w klipie nakręcił Krzysztof Sobczyński podczas występu grupy w Ursynowskim Centrum Kultury w Warszawie.

Po bardzo dobrym przyjęciu „Iluzji” zdecydowaliśmy się jeszcze raz skorzystać z pomocy MercuryMedia.tv. Ekipa wniosła sporo ciekawych rozwiązań do obrazu, chociażby psychodeliczny efekt uzyskany podczas scen torturowania, dzięki nagraniu filmu w zwolnionym tempie a następnie przyspieszeniu go przy montażu.

 

Pull The Wire – „Sztuka Przemijania”

Płyta „Sztuka przemijania” zespołu Pull The Wire światło dzienne ujrzała we wrześniu 2019 roku nakładem własnym formacji. Za dystrybucję odpowiada Sonic Records. Znajdziemy na niej 5 utworów. Materiał został zarejestrowany w czteroosobowym składzie – Paweł ‘Marszal’ Marszałek (wokal, gitara, teksty), Adam ‘Micro’ Marszałek (bas), Daniel ‘Koziar’ Koźbiał (gitara), Marek Adamek (perkusja). Za nagrania i realizację dźwięku odpowiadało warszawskie studio Serakos. Zespół będzie miał okazję zaprezentować najnowszy materiał na Eliminacjach do Pol’And’Rock Festival 2020.

Tak prezentuje się okładka: