Pull The Wire – premiera nowej płyty oraz klip do singla “W Internecie”

 

Źródło zdjęcia: oficjalny profil facebook Centrum Kultury w Żyrardowie, tutaj.

 

Zaledwie kilka dni temu formacja Pull The Wire udostępniła singiel z teledyskiem do utworu „Chodź na studia”, który promował nowe wydawnictwo. A już otrzymaliśmy kolejny kawałek oraz premierowo do odsłuchu cały nowy album „Życie to western”. Zapraszamy po więcej!

 

Dokładnie dzisiaj – 02.07 – swoją premierę ma nowe wydawnictwo zespołu Pull The Wire – „Życie to Western”. Jest to album pełen gniewu, złości i buntu, inteligentnej ironii i pastiszowego humoru, a jednocześnie pozytywnie motywujący do działania oraz walki o swoje. Album jest propozycją dla miłosników energetycznego rocka. I nie tylko oczywiście! Nie zabraknie tutaj również niebanalnych tekstów, z których słynie już Pull The Wire.

Wydawnictwo „Życie to Western” trafiło już do serwisów streamingowych! Zerknij tutaj.

„Życie to Western” to jedenaście autorskich, dojrzałych i przemyślanych kompozycji. Wszystkie łączą w sobie brud i energię, połączoną z ciekawymi zagrywkami gitarowymi i wpadającymi w ucho melodiami rodem z zachodu. Lirycznie zespół nie podejmuje tematów związanych z tu i teraz, typowych dla podobnych obecnie wydawnictw. Na krążku znajdziemy zagadnienia uniwersalne, a głównymi wątkami są człowiek jako jednostka i zjawiska społeczne. Jest to płyta pełna emocji, z którymi każdy może się utożsamiać. Mimo, że jest tam dużo gniewu, złości i buntu, to wydźwięk albumu jest bardzo pozytywny – motywujący do działania.

 

Album „Życie to western” jest już dostępny w sprzedaży!
(tutaj, tutaj lub tutaj)

 

W dniu premiery płyty „Życie to Western” zespół Pull The Wire udostępnił dodatkowo nowy singiel – „W Internecie„. O czym jest utwór? Tekst numeru nawiązuje do najróżniejszych modnych trendów wykreowanych w mediach społecznościowych. Słychać w nim krytykę osób oderwanych od rzeczywistości, żyjących głównie w wirtualnym świecie, bezmyślnie konsumujących treści kreowane przez internetowych twórców. Stworzone wideo jest uzupełnieniem tekstu kawałka. Oczywiście w dosyć ironiczny sposób. Zespół przebiera się w nim za gwiazdy muzyki disco, wciela się w rolę patostreamerów czy bierze udział w “challenge’u” jedząc pizzę z robakami.

Jak zdradza Marek, perkusista zespołu:

Zarys numeru powstał jeszcze podczas nagrań naszej poprzedniej płyty. Zaczęło się od dyskusji na temat poziomu kabaretowych żartów. Na ogół wąsaty facet przebiera się za kobietę, a później oglądamy slapstickową komedię. Później wylała się z nas lawina pomysłów odnośnie podobnych, żenujących zjawisk, które spotykamy głównie w Internecie. Ten numer mógłby mieć spokojnie jeszcze kilka zwrotek, ale wybraliśmy te najlepsze. Resztę ujęliśmy w teledysku.

Pull The Wire – W Internecie

 

Pull The Wire – skład zespołu:

Paweł ‘Marszal’ Marszałek – wokal, gitara, teksty
Adam ‘Micro’ Marszałek – bas, chórki
Daniel ‘Koziar’ Koźbiał – gitara, chórki
Marek Adamek – perkusja

„Życie to Western” tracklista:

1. Rewolwer
2. W Internecie
3. Chodź Na Studia
4. Zgniły Polski Rock ‘N’ Roll
5. Market SKA
6. Do Dna
7. Krystian I Izolda
8. Okręt
9. Przed Siebie
10. Krzycz
11. Życie To Western