Malchus – premiera płyty „Dziedzictwo”.

 

11 listopada miała miejsce 101. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Nieprzypadkowo, w tym dniu zespół Malchus miał premierę swojego nowego albumu „Dziedzictwo”.  

 

Malchus – premiera płyty „Dziedzictwo”

11 listopada miała premierę najnowsza płyta zespołu Malchus. Album muzycznie oraz wizerunkowo okraszony jest folklorystyczną nutą. Znajdziemy na nim 11 utworów, które łącznie trwają 44 minuty.

Jak wcześniej zapowiadał płytę zespół:

Na krążku pojawią się utwory, których warstwa liryczna nawiązuje do Dziedzictwa minionych pokoleń – Dziedzictwa Wolności. 

 

 

Twórczość zespołu charakteryzują mocne gitarowe brzmienia z nieprzewidywalnymi aranżacjami. Tym razem dodatkowo na płycie usłyszymy instrumenty kojarzone z muzyką ludową. Historia, którą Malchus próbuje nam przekazać, opowiada o duchowych aspektach dnia codziennego, w tym również o przeciwnościach, z którymi mierzymy się na co dzień. Ale nie tylko!

Tytuł płyty oraz dwa utwory – Dziedzictwo Wojny, Dziedzictwo Krwi – wskazuje na to, że przekaz skupia się również na przeszłości. Bez wątpienia teksty można odnieść do historii Polaków i ich walki o Wolność. Dlatego data premiery symbolicznie została wyznaczona na 11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości.

 

Zespół działa nieprzerwanie od 15 lat, a pasja jego członków przetrwała konfrontację z życiem rodzinnym i zawodowym. Grupa powraca po dwóch latach od wydania albumu „UR” z kolejnym dziełem. Choć nie ma wsparcia dużych wytwórni, sponsorów, nagrywa kolejne albumy, których klimat został dostrzeżony nie tylko w Polsce, lecz także za granicą. 

Swoją muzyką pragniemy zabrać słuchaczy w dźwiękową podróż po zakamarkach sfrustrowanej duszy młodego Polaka. Muzycznie nie dajemy się zamknąć w ścisłych ramach mocnego grania. W metalowo – hard corowe riffy wplątane są podniosłe, patetyczne i wpadające w ucho melodie. Nasze utwory można porównać do filmów akcji, przy których nie można popaść w monotonie. Teksty dotyczą sfery duchowej, a dokładnie wewnętrznej walki z przeciwnościami dnia codziennego.

Skład zespołu:

Radosław Sołek – gitara, głos

Rafał Ligęzka – gitara

Bartosz Tulik – gitara basowa

Tomasz Pyzia – perkusja