Lej Mi Pół prezentuje nowy singiel – „Świat Gnije”

facebook | youtube | instagram

Za nami premiera nowego singla zespołu Lej Mi Pół – „Świat Gnije”! Ciekawi co tym razem grupa dla nas przygotowała? Zapraszamy do oglądania i słuchania!

 

W ostatni piątek – 04.12.2020 – światło dzienne ujrzał nowy singiel zespołu Lej Mi Pół. Kawałek „Świat Gnije” zapowiada jednocześnie nowe, czwarte wydawnictwo grupy. Do utworu powstał teledysk, który obejrzeć możecie poniżej. Znajdziemy w nim urywki z filmów, wywiadów czy różnego rodzaju programów i relacji.

Fani przyzwyczajeni do prześmiewczo – absurdalnej konwencji zespołu Lej Mi Pół tym razem doświadczają czegoś nowego. Singiel „Świat Gnije” posiada drugie dno, w którym zespół pragnie przekazać słuchaczom pewną życiową mądrość. Tekstowy bałagan, zlepek pozornie niepowiązanych ze sobą wersów sugeruje słuchaczowi, że oto zespół serwuje mu utwór futurystyczny, prosty i nieprzesycony formą- jednak poprzez ów gorzki strumień świadomości zaczyna powoli prześwitywać koncept, intencja zobrazowania chaosu, w którym pogrążony jest świat doczesny. Na uwagę zasługuje refren- dekadencki manifest, w którym z ust wokalisty słychać turpistyczną krytykę zepsucia pogrążonego w konfliktach, sztucznego, nieszczerego i prymitywnego świata, z którego nie ma ucieczki.

Jak zdradza nam Marian Bułka, wokalista i basista Lej Mi Pół:

Bezsilność, frustracja i samotność, naturalistycznym językiem obrazowane w refrenowym opisie domowych poczynań bohatera utworu, to uczucia niewątpliwie dominujące i dotkliwie odczuwalne w czasach obecnej pandemii koronawirusa. I, choć ton utworu jest raczej pesymistyczny, dosadność tekstu wnosi do niego również element komizmu. Chcielibyśmy, żeby ten singiel działał jak plaster na duszę dla tych, którzy podzielają nasze przemyślenia. Czasem trzeba ponarzekać, żeby komuś zrobiło się lepiej. A humor poprawia się, kiedy człowiek ma poczucie, że nie jest sam w swoich codziennych troskach i zmaganiach. Wszyscy jesteśmy domownikami tego zepsutego świata, który teraz wyraźniej niż kiedykolwiek gnije na naszych oczach.

„Świat Gnije” – Lej Mi Pół (oficjalna taśma VHS)

 

Lej Mi Pół

To trzyosobowy skład z Bielska-Białej, umiejętnie balansujący w swojej twórczości między garażowym rockiem, punkiem i rapcore’m. Zespół dostarcza rozrywki fanom już ponad dekadę, podczas której nagrał trzy studyjne albumy i setki razy gościł na deskach klubów i festiwali w całej Polsce.  Wizytówką tego niecodziennego trio są nieugłaskane, naszpikowane absurdalnym humorem teksty, oraz proste, momentalnie wpadające w ucho melodie. Ich koncerty rządzą się swoimi (spontanicznie ustanawianymi) prawami, dzięki czemu między muzykami i publicznością szybko zanika dystans, a atmosfera staje się przyjemna niczym na domówce u dobrych znajomych.