Kult prezentuje pierwszy singiel z Ostatniej Płyty – utwór „Wiara”

 

Chwilę po wystartowaniu przedsprzedaży nowego albumu zespołu Kult, grupa udostępniła pierwszy singiel, który promuje „Ostatnią Płytę”.

 

Ostatnia Płyta” jest siedemnastym albumem w dorobku muzycznym zespołu Kult. Znajdziemy na nim 16 utworów, które łącznie zamkną się w 61 minutach. Muzycznie będzie to dosyć różnorodna stylistycznie płyta. Nie zabraknie bluesowych i jazzowych dźwięków oraz oczywiście mocniejszego, rockowego grania. Oficjalna premiera zaplanowana została na 28.05.2021.

Skąd wziął się pomysł na takie nazwanie nowej płyty? W wywiadzie dla Teraz Rock zdradził Kazik Staszewski:

Nie dorabiamy do tytułu albumu żadnej filozofii. Choć bez wątpienia mnóstwo ludzi będzie i tak myślało, że chodzi o ostatnią płytę w karierze – bo do ludzi można mówić, wyjaśniać, tłumaczyć, a oni i tak wiedzą swoje. A płyta akurat na daną chwilę będzie ostatnia – co nie oznacza, że nie będzie następnych. Bo będą.

Dzień po wystartowaniu oficjalnej przedsprzedaży nowego krążka, zespół Kult udostępnił pierwszy singiel, który promuje album „Ostatnia Płyta„. Posłuchajcie kawałka „Wiara”:

KULT – Wiara

 

Wydawnictwo dostępne jest w wariantach:

  • płyta CD
  • płyta CD z autografem – tylko 1000 sztuk
  • podwójny winyl w limitowanej edycji w trzech wersjach kolorystycznych (czarny, biały i pomarańczowy transparentny) – płyta do zakupu będzie dostępna jedynie od 5 do 12 maja, po tym terminie nie będzie możliwości zakupu albumu
  • kasety MC