Kult prezentuje – oficjalne wideo do utworu „Mieszkam w Polsce” z koncertu na Pol’and’Rock Festival 2019

Autor zdjęcia: Łukasz Widziszowski Fotografia, źródło.

 

W dniu dzisiejszym ma miejsce premiera oficjalnego wideo do jednego z bardziej znanych utworów zespołu Kult – „Mieszkam w Polsce”. Również dzisiaj startuje preorder płyty, która jest zapisem koncertu grupy na Pol’and’Rock Festival w 2019 roku.

 

W 2019 roku, po wielu latach oczekiwań, Kult wystąpił w Kostrzynie w ramach Pol’and’Rock Festival (dawniej Woodstock). Pod sceną zebrała się milionowa publiczność. Zespół nie kryje, że dzięki temu dali największy koncert w swojej dotychczasowej karierze. Jak wspomina wydarzenie Jurek Owsiak:

Przez całe 106 minut i 24 sekundy Kazik i jego załoga trzymali nas wszystkich za rock’and’rollowego ryja, przez sekundę nie zeszli z tego poziomu, łojąc tylko te najlepsze, niełatwo wybrane kawałki, aż do samego końca tego niezwykłego koncertu. Kto był, ten wie, jak wyglądało to absolutnie wyjątkowe, przedpandemiczne wydarzenie w czasach, kiedy era rock’n’rolla była żywa, a koncerty mogły być organizowane.

Premiera wydawnictwa „Kult live Pol’And’Rock Festival 2019” zaplanowana została na 6 listopada. Przedsprzedaż z kolei rusza już dzisiaj, 9 października w SiemaShop oraz w sklepie S.P. Records. Koncert zakupić można na DVD oraz podwójnym CD. Dostępny również będzie wyjątkowy, bo aż potrójny album winylowy. I to w czterech wersjach kolorystycznych!

 

KULT – Mieszkam w Polsce [POL’AND’ROCK FESTIVAL 2019]