KręciołaTV – Skunk Anansie z Pol’and’Rock Festival 2019 [wideo]

Skin wśród publiczności Pol’and’Rock Festival 2019 /Szymon Aksienionek /WOŚP, źródło.

 

Kanał Kręcioła TV regularnie udostępnia archiwalne koncerty z festiwalu Pol’and’Rock. Tym razem do sieci trafiło wideo z koncertu Skunk Anansie z 2019 roku.

 

Skunk Anansie rockowa formacja, która swoich początków sięga 1994 roku. Powstali w Anglii. Nazwa grupy pochodzi od skunksa oraz boga Afryki Zachodniej – Anansi

Można powiedzieć, że zespół odniósł natychmiastowy sukces. Już podczas drugiego koncertu zostali zauważeni przez Ricka Lennoxa. A kilka miesięcy później rozpoczęto współpracę z One Little Indian Records. Pierwszy wydany singiel to „Little Baby Swastikkka”. Następnie wydano „Selling Jesus„, który dotarł do pierwszych dziesiątek brytyjskich list.

Skunk Anansie zawiesili swoją działalność w 2001 roku, by powrócić w 2009 i być na scenie po dzisiaj.

 

Skunk Anansie z Pol’and’Rock Festival 2019

 

Pol’and’Rock Festival (dawniej Przystanek Woodstock)

To największy darmowy festiwal muzyczny, który od wielu lat odbywa się w Kostrzynie nad Odrą. Początkowo nazwa festiwalu nawiązywała do legendarnego festiwalu Woodstock. Ale z powodu obchodów 50cio lecia w 2019 roku, nazwa ta została zastrzeżona. Polski Przystanek Woodstock otrzymał nową nazwę – Pol’and’Rock Festival.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Założeniem festiwalu jest podziękowanie dla wolontariuszy za ich pracę włożoną podczas corocznych finałów WOŚP.

Pierwsze wydarzenie mimało miejsce w 1995 roku Czymanowie. Zanim Przystanej Woodstock przeniósł się do Kostrzyna to odbywał się kolejno w Szczecinie (1996), Żarach (1997–1999, 2001–2003) oraz Lęborku (2000, tzw. Dziki Przystanek Woodstock).

Sprawdź na naszej stronie aktualne artykuły dotyczące Pol’and’Rock Festival.