Koncert „OLD BREAKOUT – Tribute to Nalepa” w Sulęcińskim Ośrodku Kultury!

 

Sulęciński Ośrodek Kultury oraz Agencja Koncertowa Polska Scena Muzyczna, zaprasza na koncert: „OLD BREAKOUT – Tribute to Nalepa” – muzycy legendarnego Breakoutu w hołdzie Tadeuszowi Nalepie, upamiętniającym 15 rocznicę śmierci Ojca Polskiego Bluesa.

 

OLD BREAKOUT to reaktywacja legendy – muzyczna inicjatywa członków oryginalnego składu BREAKOUT – założonej przez Tadeusza Nalepę – legendy polskiej sceny blues-rockowej z lat siedemdziesiątych.

W 1970 roku Tadeusz Trzciński, na prośbę Tadeusza Nalepy, kompletuje skład do (jak się okazało) jednej z najważniejszych płyt w historii polskiego bluesa. Powstaje przełomowy album „Blues Breakout„, nagrany w składzie: Tadeusz Nalepa – śpiew, gitara, Tadeusz Trzciński -harmonijka ustna, Dariusz Kozakiewicz – gitara, Jerzy Goleniewski – gitara basowa, Józef Hajdasz – perkusja, z tekstami Bogdana Loebla. Następnie Trzciński nagrywa z Nalepą i Kubasińską jeszcze trzy kolejne wyśmienite płyty: „Mira”, „Karate” i „Ogień” aby w kolejnych latach spełniać się w realizacji dźwięku najważniejszych festiwali i międzynarodowych tras koncertowych największych polskich gwiazd, a także nagłaśnia koncert Raya Charlesa.

W 2013 roku, przy okazji Festiwalu „Lep na Bluesa„, dawni przyjaciele Nalepy z zespołu postanawiają zlepić projekt upamiętniający jego muzykę i ku radości publiczności od tamtej pory koncertują po Polsce, Litwie, Czechach, Austrii i Niemczech.

W 2018 roku nagrywają także płytę „Old Breakout -Tribute to Nalepa & Kubasińska„. W ramach tego projektu współpracują ze sobą członkowie Breakoutu z lat ’70 i ’80: Tadeusz Trzciński, Józef Hajdasz, Winicjusz Chróst, Krzysztof Dłutowski, Wojciech Morawski, a do nagrania płyty dołącza także Dariusz Kozakiewicz, Maciej Bogusław Kubicki, Marcin Kołdra, Sławek Burakowski, Monika Urlik i kilku innych doskonałych bluesmanów, którzy wspólnie tworzą niepowtarzalną ucztę muzyczną.

Latem 2022 muzycy Old Breakout ponownie weszli do studia aby stworzyć kolejny album z przebojami Breakoutu i Nalepy. I tak jak w 88 roku Nalepa nagrał z zespołem Dżem studyjny album „Numero Uno„, tak i teraz do współpracy z Old Breakout zaproszenie przyjął mistrz gitary Jerzy Styczyński (Dżem) i wspólnie nagrali album „80a” aby uświetnić 80 urodziny Tadeusza Trzcińskiego oraz 80 rocznicę urodzin Tadeusza Nalepy. Płyta będzie dostępna dla fanów od przełomu września i października 2022 roku.

 

 

Sulęciński Ośrodek Kultury – Old Breakout Tribute to Nalepa – szczegóły koncertu

Dla mieszkańców SULĘCINA i okolic, OLD BREAKOUT wirtuozersko wykona największe przeboje Breakoutu i Tadeusza Nalepy z lat ’70 i ’80.

Zespół wystąpi w składzie:
Tadeusz TRZCIŃSKI (Breakout) – harmonijka ustna
Maciej Bogusław KUBICKI (Breakout) – gitara basowa
Marcin KOŁDRA – wokal, gitara,
Sławek BURAKOWSKI – gitara,
Łukasz BILIŃSKI – perkusja

Bilety w cenach:
60 zł – przedsprzedaż: rezerwacja wejściówek pod nr tel. 506070879, SMS o treści: OB + imię i nazwisko + ilość biletów
70 złhttp://kbq.pl/81603
70 zł – w dniu koncertu w SOK

Sulęciński Ośrodek Kultury
sala widowiskowa
1.10.2022
godz. 19:00
ul. Moniuszki 1
Sulęcin