KAT publikuje wideo do utworu „The Race For Life”

 

W sieci pojawiło się nowe wideo do utworu „The Race For Life” zespołu KAT. Kawałek pochodzi z płyty wydanej w 2019 roku – „Without Looking Back”. Posłuchajcie!

 

Album „Without Looking Back” jest dziesiątym w dorobku formacji KAT. Swoją premierę miał w połowie czerwca 2019 roku. To właśnie z tej płyty pochodzi utwór „The Race For Life”, którego wideo zostało opublikowane 2 dni temu.

Zespołowi KAT przewodzi obecnie Piotr Luczyk. To jedyny muzyk z klasycznego składu grupy. A wspomniana płyta jest pierwszą nagraną z nowym wokalem – Jakubem Weigelem.

 

KAT – The Race For Life

 

KAT

To polska formacja, która swoich początków sięga 1979 roku. Powstała w Katowicach z inicjatywy gitarzyszty Piotra Luczyka oraz perkusisty Ireneusza Lotha. Grupę określa się mianem prekursorów rodzimego heavy oraz thrash metalu. Razem z Turbo i TSA tworzyli „Wielką Trójcę Polskiego Metalu”.

W 2004 roku z grupy odszedł wokalista Roman Kostrzewski oraz perkusista Loth. Powodem były konflikty w zespole. Założyli oni własną formację – KAT & Roman Kostrzewski, z którym koncertują regularnie.

KAT ma na swoim koncie dziesięć studyjnych płyt. Dyskografię zamyka wydany w 2019 roku „Without Looking Back„.

Obecnie zespół tworzą:

  • Jakub „Qbek” Weigel – śpiew (od 2018)
  • Piotr Luczyk – gitara (od 1979)
  • Adam „Harris” Jasiński – gitara basowa (od 2014)
  • Mariusz Prętkiewicz – perkusja (od 2004)