KAJOA – premiera debiutanckiego albumu „Fale”

facebook | youtube

 

Przed weekendem światło dzienne ujrzał debiutancki album formacji KAJOA. Ciekawi co zespół nam zaprezentował?

 

Za nami premiera debiutanckiego albumu formacji KAJOA. Krążek „Fale” to 12 autorskich kawałków. Prace nad płytą rozpoczęły się już wiosną 2020 roku. Jednak wybuch epidemii wywarł wpływ na ostateczny wybór utworów oraz ich tematykę.

Co znajdziemy na debiucie zespołu? Album poświęcony jest ulotności ludzkiego życia. Całość jest zróżnicowana stylistycznie. W większości są to zdecydowanie rockowe brzmienia ale nie brakuje tutaj nawiązań do klimatów akustycznych, elektronicznych, a nawet do muzyki country. Mimo swej różnorodności, utwory tworzą spójną całość, koncentrując się tematycznie wokół ulotności i kruchości życia, dotykając spraw miłości i śmierci, przemijania i niepewności.

 

KAJOA – Zapowiedź płyty „Fale”

 

Na płycie nie zabrakło gości specjalnych. W nagraniach udział wzięli: Piotr Dąbrowski, który zagrał na akustycznej gitarze basowej, Irena Filuś na skrzypcach, Jarosław Kucharczyk na mandolinie, Maciej Kubiczek na akordeonie, a Piotr Skrzypczyk na instrumentach klawiszowych. Producentem krążka jest Bartosz Mielczarek, a wydawcą Fundacja Wspieramy Kulturę SztukArt.

Za warstwę tekstową odpowiada Michał Maliszewski. Jak sam twierdzi, najważniejszy tutaj jest przekaz, emocjonalność, a także melodyjność i nastrój.