Jelonek przedstawia nowy singiel – Vivaldi: Presto „Le quattro stagioni”

 

Jelonek zaprezentował kolejny singiel, który promuje wyczekiwane, nowe wydawnictwo artysty – „Classical Massacre”. 

 

Jelonek – nowa płyta „Classical Massacre”

Michał Jelonek w tym roku wydał trzecią płytę! Album „Classical Massacre” światło dzienne ujrzał 15 listopada. Wyżej prezentujemy okładkę. Na krążku znajdziemy interpretacje dzieł muzyki klasycznej. Głównie są to utwory polskich kompozytorów jak Grażyna Bacewicz, Ignacy Paderewski czy Fryderyk Chopin. Na płycie nie zabrakło także Vivaldiego czy Rossiniego.

 

Jelonek – Vivaldi: Presto „Le quattro stagioni”

Artysta zaprezentował już drugi singiel – Vivaldi: Presto „Le quattro stagioni”. 

Jak podaje Jelonek:

Kompozytor nadał tej części podtytuł „Burza” bo oddaje piękno letniej burzy, z gwałtownym deszczem i porywami wiatru. A ja mam nieodparte wrażenie, że żadna „naturalna” burza nie będzie tak przygnębiająca i autodestrukcyjna jak „burze”, które my, ludzie, sami sobie i innym rozpętujemy. Wszystkie nawałnice, gradobicia i pioruny nie są w stanie dorównać naszemu „talentowi” w zadawaniu bólu i w „kuszącym” dziele zniszczenia…

 

Jelonek

A właściwie Michał Jelonek. Urodzony 30 maja 1971 w Kielcach. W Polsce znany głównie jako skrzypek. Jelonek jest członkiem zespołów Hunter oraz Orkiestra Dni Naszych. Tworzy również solo, wydając płyty i koncertując.

Do 1993 związany był z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kieleckiej. z Orkiestrą Kameralną Filharmonii Kieleckiej oraz z kwintetem smyczkowym Collegium Musicum.

Od początku lat 90. Jelonek pracował jako muzyk sesyjny. Na swoim koncie ma współpracę między innymi z: Closterkeller, De Press, Łzy, Perfect, Szwagierkolaska, Wilki, Maryla Rodowicz, Stan Borys czy Riverside.

Od 2002 roku związany z zespołem Hunter. Wspólnie wydano sześć albumów studyjnych.

2007 roku swoją premierę miała pierwsza solowa płyta artysty. Łącznie światło dzienne ujrzały cztery solowe albumy – Jelonek (2007), Przystanek Woodstock DVD (2010), Revenge (2011) oraz Classical Massacre (2019).