Hunter na Pol’and’Rock Festival 2018 cały koncert!Dzisiaj rano KręciołaTV na swoim kanale YouTube opublikowali cały koncert Hunter z 24. edycji Pol’and’Rock Festival (dawniej Przystanek Woodstock). Możemy przeżyć cały występ na nowo w naszych domach, wideo do obejrzenia poniżej!

 

HUNTER powstał w Szczytnie na Mazurach w 1983 roku. Założony został przez gitarzystę Pawła “Draka” Grzegorczyka i perkusistę Grześka “Brooza” Sławińskiego. Wspólnie z kolegami z klasy szczycieńskiego LO zaczęli grać covery na szkolnych akademiach. Kilka lat później, już jako HUNTER, zagrali pierwszy koncert na deskach Miejskiego Domu Kultury. Był to rok 1985 i od tego czasu datuje się istnienie zespołu.

 

Hunter LIVE Pol’and’Rock Festival 2018

 

Pol’and’Rock Festival (dawniej Przystanek Woodstock)

To największy darmowy festiwal muzyczny, który od wielu lat odbywa się w Kostrzynie nad Odrą. Początkowo nazwa festiwalu nawiązywała do legendarnego festiwalu Woodstock. Ale z powodu obchodów 50cio lecia w 2019 roku, nazwa ta została zastrzeżona. Polski Przystanek Woodstock otrzymał nową nazwę – Pol’and’Rock Festival.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Założeniem festiwalu jest podziękowanie dla wolontariuszy za ich pracę włożoną podczas corocznych finałów WOŚP.

Pierwsze wydarzenie mimało miejsce w 1995 roku Czymanowie. Zanim Przystanej Woodstock przeniósł się do Kostrzyna to odbywał się kolejno w Szczecinie (1996), Żarach (1997–1999, 2001–2003) oraz Lęborku (2000, tzw. Dziki Przystanek Woodstock).

Sprawdź na naszej stronie aktualne artykuły dotyczące Pol’and’Rock Festival.