Here on Earth | Cereus | Frontal Cortex | VooDoo Club – Warszawa

 

Koncertową, jesienną wyprawę czas zacząć! Pierwszy przystanek – Warszawa – VooDoo Club!

Zapraszamy na niesamowitą podróż do odległych miejsc we Wszechświecie. Ten wieczór, jak i wszystkie kolejne (które ogłoszone zostaną już niebawem) nasycony będzie przestrzennymi brzmieniami, zadziornymi riffami i wciągającymi melodiami. Poczujemy nową energię ale przede wszystkim popłynie w naszą stronę przeogromna dawka progresywnej muzyki!

Podczas koncertu wystąpią:
Here on Earth (alternative rock / prog rock)
CEREUS (progressive rock / metal / post rock / post metal)
Frontal Cortex (progressive rock / progressive metal)

 

Szczegóły wydarzenia.

 

 

 

Here On Earth – Katowice

https://www.facebook.com/hereonearthpl
https://www.instagram.com/here_on_earth_pl
http://www.hereonearth.pl

Zespół powstał w pierwszej połowie 2014 roku w Katowicach. Projekt od początku zakładał skupienie swojej twórczości na muzyce z pogranicza rocka alternatywnego i progresywnego.
W muzyce Here on Earth słychać wpływy przede wszystkim zagranicznych zespołów takich jak Tool, Anathema, Katatonia czy Porcupine Tree. Najnowszym dzieckiem Here on Earth jest płyta „Thallium”, wydana 19 października 2018. Wzmianki o albumie i recenzje pojawiły się zarówno w polskiej, jak i zagranicznej prasie, m.in. Top Guitar, Eclipssed, portalach internetowych – TheProgMind.com, Magazyn Gitarzysta, RockArea, NewNosie.pl, ProgRock.org.pl, wyspa.fm, Progmetalmadness, a także w wielu audycjach radiowych.

 

 

Cereus – Warszawa
https://www.youtube.com/user/cereustheband
https://www.facebook.com/cereusband/
https://cereus.bandcamp.com

Warszawski zespół określający swoją muzykę mianem post-progress (Post-prog). To wypadkowa inspiracji płynącej z instrumentarium muzyki post-rockowej oraz post- metalowej, z elementami alternatywnego i progresywnego klimatu (Caspian, ISIS, Russian Circles, Marillion, Tool). W maju 2013 roku CEREUS opublikował EP Light Under The Blue Wave, a następnie w 2014 wydał 3-track singla Cassiopeia. W tym czasie zespół brał udział w kompilacjach takich jak Progstravaganza XIX: Convergence i Post-Rock.PL: Cold Wind Is the Promise Of a Storm. W 2018 roku do sklepów (empik, Sonic Records, Merlin, Amazon) trafił duży, debiutancki album „Dystonia” przy patronacie Lynx Music.

 

Frontal Cortex – Olsztyn
https://www.facebook.com/frontalcortex.band/
https://www.instagram.com/frontalcortexband
https://frontalcortex.bandcamp.com

Polski zespół muzyczny, założony w 2015 roku w Olsztynie. Ich muzyka to bardzo emocjonalna mieszanka rocka i metalu progresywnego oraz art rocka. Swoje teksty opierają na filozofii humanistycznej oraz osobistych doświadczeniach. 26 października 2018 odbyła się premiera pierwszej płyty zespołu, zatytułowanej „Passage”. Album został gorąco przyjęty przez prasę muzyczną (Teraz Rock, Metal Hammer, Deathmagnetic.pl) i rozgłośnie radiowe (PR 3, PR 4, Rockserwis.FM, Uwm Fm).


REGULAMIN KLUBU dostępny pod adresem
https://www.voodooclub.pl/strona/regulamin