Formacja Crue publikuje w sieci nowy utwór – „Autorytety”

facebookspotify | youtube | TikTok

 

W ostatni piątek, w sieci, pojawił się nowy kawałek wszawskiej formacji progmetalowej Crue. Poznajcie utwór „Autorytety”!

 

„Autorytety” to pierwszy utwór, który skomponowany został wspólnie z gitarzystą zespołu Crue – Grześkiem Morawskim. Dołączył on do zespołu pod koniec 2020 roku. Grupa nie zdradza jeszcze czy kawałek zapowiada nowe wydawnictwo. Wiemy natomiast, że na pewno na nim nie poprzestanie! Ponadto, utwór „Autorytety” jest również pierwszym singlem od wydanego w 2020 roku albumu „Wojna i Spokój”, którym to Crue zamknęli etap poszukiwań i eksperymentów z brzmieniem gitar.

O czym opowiada kawałek “Autorytety”? Jak zdradza nam Piotrek „Syrok” Syrocki, autor tekstu:

Utwór opisuje proces buntu i zgorzknienia w postawie człowieka, związany z bankructwem wzorców moralnych i opłakanym skutkiem podążania za autorytetami. Bohater wymienia i jednocześnie kontestuje kolejne postawy i zachowania życiowe. Wykazuje również, że podążanie za Autorytetami w jego przypadku odniosło przeciwny od spodziewanego efekt. Natomiast większość wpajanych mu wartości, takich jak ciężka praca, wiara w Boga, dążenie do realizacji marzeń, uległo kompromitacji.

Miksem numeru zajął się Kamil Roloff z Narocz Studio, zaś okładkę oraz lyric video, które obejrzeć możecie poniżej, stworzył Paweł Napiórkowski, basista Crue.

 

Crue – Autorytety