Focon – najbardziej internetowy fantasy konwent w sieci

www | facebook | instagram | twitter

 

Focon – Najbardziej internetowy #konwent w sieci

 

Każdemu, kto usłyszy “konwent”, w głowie pojawiają się wspomnienia z prelekcji, barwne
stoiska wystawców i niepowtarzalna atmosfera związaną z towarzystwem setek ludzi o tych samych zainteresowaniach. A co, jeśli to wszystko dałoby radę przenieść do rzeczywistości wirtualnej? 

 

Na taki pomysł wpadli organizatorzy wydarzenia Focon, czyli Fantasy Online Convention. Podjęli się oni wyzwania, by stworzyć konwent specjalnie zaprojektowany na potrzeby rzeczywistości wirtualnej. Dzięki swojej niematerialnej formie Focon ogranicza już tylko wyobraźnia organizatorów. Ani czas, ani w przestrzeń nie są przeszkodą. A sam program jest budowany tak, aby zapewnić gości ze wszystkich dziedzin nie-mainstreamowej, fantastycznej, rozrywki, począwszy od książek i gier planszowych, przez filmy i mangę aż do gier komputerowych.

 

 

Wydarzenie jest w pełni bezpłatne! Odbędzie się 24 – 25 kwietnia i każdy może w nim uczestniczyć. A dla fanów biletów powstały numerowane bilety kolekcjonerskie.

Na organizowanym konwencie nie zabraknie również wystawców. Wszystko dostępne będzie przez stronę www.focon.pl Tuż obok programu znajduje się podstrona z wirtualną salą wystawców. A w niej, stworzona przez grafika, mapa złożona ze stoisk Foconowych wystawców. Każde stoisko będzie linkiem, który przeniesie nas do… pokoju wideokonferencyjnego wystawcy! A tam znajdziemy stoisko oraz samego wystawcę, który przez cały czas trwania eventu, będzie do naszej dyspozycji. Będzie można porozmawiać, obejrzeć oferowane produkty, wysłuchać prezentacji czy dokonać zakupów.

Focon oferuje również grę konwentową! Której mechanizmy są wzorowane na grach miejskich. Podczas wydarzenia będzie można szukać wskazówek, rozwiązywać zagadki i zdobywać nagrody. Odbędzie się również konkurs cosplay (szczegóły).

 

Focon 2021 – potwierdzeni goście

Kto do tej pory potwierdził swoją obecność?
Eugeniusz Dębski – polski pisarz z prawie 40 letnim stażem;
Michael Mammay – amerykański pisarz, którego książki przebojem weszły do Polski w
zeszłym roku i jedna z nich jest nominowana do nagrody Książka Roku 2020 portalu
LubimyCzytać.pl;
Regina Kanyu Wang – nagradzana chińska pisarka science-fiction, tłumaczka i
popularyzatorka chińskiej literatury na świecie;
Robert Brown – amerykański muzyk, wokalista steampunkowej kapeli Abney Park;
Michał Gołkowski – popularny polski pisarz z 23 książkami na koncie;
Matt Ruff – autor bestsellerowej książki Kraina Lovecrafta, na podstawie której HBO
nakręciło wielokrotnie nagradzany serial o tym samym tytule;
● Marek Brodzki – człowiek, który dał fanom pierwszego, żywego Wiedźmina w postaci
Michała Żebrowskiego, czyli reżyser filmu i serialu Wiedźmin,

Ponadto, swój udział potwierdzili:
Magdalena Kucenty (pisarka i writer w CD Project RED), Grzegorz Wielgus (pisarz), Maria Zdybska (pisarka), Łukasz Rzadkowski (pisarz), Rebecca F. Kuang (pisarka USA), Mochi Chuu (cosplayerka z Włoch), KattLett (mangaka Polska), Arkady Saulski (pisarz Polska), Wojciech Królik (grafik Polska), Magdalena “Cathia” Kozłowska (fandom Polska), Tomasz Kamiński (pisarz).