ERELES – premiera teledysku do singla „Prawo Łaski”

 
ERELES – Zespół Niespokojnych Nóg

 

Zespół Ereles opublikował teledysk do utworu „Prawo Łaski”. Klip został stworzony w rodzinnym miescie grupy, przy wsparciu i pomocy Gminy Piaseczno. Jest to ostatni już obraz promujący pierwszą płytę zespołu. Po muzycznych ilustracjach do piosenek „W Tę Noc”, „Raczej Na Dobre”, „Podróż” i „Krok Odwagi” zdecydowano się na utwór „Prawo Łaski”.

Jak mówi sam zespół:

Pomysł na klip wymyślił Michał Sikora, operator kamery i montażysta. Koncepcja opierała się na nakręceniu całości w jednym ujęciu. Od początku czuliśmy, że „Prawo Łaski” jest nośnym przebojem, odpowiednim na singiel. Zależało nam, by powstał do niego obraz, ponieważ osobiście jest nam bliski i zdobył sympatię wśród fanów. Piosenka królowała na kilku listach przebojów w kraju. Utwór ten został także nominowany przez Antyradio do „Przeboju Rocku 2018”.

Tekst do utworu „Prawo Łaski” powstał w 2017 roku, kiedy wokalista ERELES przeszedł na wegetarianizm i w zamyśle miał dotyczyć traktowania zwierząt. W trakcie pisania tego tekstu temat zaczął nabierać szerszego pola widzenia i inspiracją stały się tak naprawdę wszystkie istoty.

To manifest o złym traktowaniu zarówno zwierząt, dzieci, jak i nas samych.

 

Ereles – Prawo Łaski

 

ERELES, czyli Zespół Niespokojnych Nóg, to rockowa energia, którą potęguje trzech muzyków z zespołu KABANOS. Debiutancki album „Krok Odwagi” ukazał się wiosną zeszłego roku, a zespól został wyróżniony przez pismo Teraz Rock w rankingu Teraz Najlepsi 2018.

Grupa aktualnie ma zaplanowanych kilkanaście koncertów na jesiennej trasie. ERELES będzie można zobaczyć w wielu miastach w całej Polsce u boku Nocnego Kochanka, Farben Lehre, Proletaryat oraz Cochise. Jednocześnie zespół jest w trakcie tworzenia materiału na drugą płytę, którą planuje wydać w przyszłym roku.

Zespół ERELES to:

Arkadiusz „Lodzia” Grochowski – śpiew, gitara

Damian „Fons” Biernacki – bas

Marcin „Wicia” Dudzicki – perkusja